در قسمت اول سریال زخم کاری چه گذشت؛ یک جواد عزتی درخشان!

به گزارش جعبه مهر، خبرنگارانـ قسمت اول سریال زخم کاری به نویسندگی و کارگردانی محمد حسین مهدویان و تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان روز جمعه 14 خرداد 1400 وارد شبکه نمایش خانگی شد.

در قسمت اول سریال زخم کاری چه گذشت؛ یک جواد عزتی درخشان!

مهدویان فیلم نامه زخم کاری را با همکاری محسن جعفرزاده، حسین حسن زاده و سجاد پهلوان زاده براساس رمان بیست زخم کاری نوشته محمود حسینی زاد و با نگاهی به تراژدی مکبث اثر ویلیام شکسپیر نوشته است. محمد حسین مهدویان در اولین تجربه سریال سازی برای شبکه نمایش خانگی با همان تیم همیشگی اش کار می کند. هادی بهروز که سابقه طولانی همکاری با مهدویان را دارد و پیش تر هم در سریال هیولا مهران مدیری تجربه حضور در شبکه نمایش خانگی را کسب کرده است، به عنوان مدیر فیلم برداری در این کار نیز در کنار محمد حسین مهدویان است. سجاد پهلوان زاده تدوین و حبیب خزابی فر نیز موسیقی زخم کاری را به عهده دارند که هر دو نیز پیش تر سابقه همکاری با مهدویان را داشته اند.

در خلاصه داستان قسمت اول سریال زخم کاری آمده است:

مالکی از مدیران شرکتی پیروز است که نعمت زیدآبادی آن را اداره می کند. ریزآبادی، مالکی را مامور می کند تا برای قرارداد مهم نفتی با نروژی ها وارد مذاکره شود. نروژی ها بعد از عقد قرارداد می خواهند مبلغ قراردادی را که چندین میلیون دلار است، به حساب شرکت واریز کنند؛ اما...

در قسمت اول بدون فوت وقت وارد زندگی مالک مالکی (جواد عزتی) می شویم. زندگی ای پر از فشار عصبی و بی خوابی. سمیرا، همسر مالک (رعنا آزادی ور) هم بیش ترین تاثیر را در تحت فشار و استرس بودن او دارد. سمیرا برادر زاده ابراهیم ریزآبادی (سیاوش طهمورث) رئیس هلدینگ ریزآبادی است که مالک در این هلدینگ یکی از مدیران میانی است و با تلاش هایش قرار داد های خوبی را برای شرکت ثبت کرده است. سمیرا دائم به همسرش سرکوفت می زند که سود تمام کار ها و تلاش هایش نصیب حاج ابراهیم می شود و او با تمام دک و پزش یک خدمتکار بیش نیست. سرکوفت ها و فشار های سمیرا خواب و بیداری مالک را پر از تشویش می کند.

در جریان قرارداد بزرگی که قرار است با شرکتی نروژی بسته شود، مالک دست به کاری می زند که شروع دردسر هایی تازه و عجیب برایش می شود. مالک به جای شماره حساب شرکت شماره حساب خودش را می دهد. تاثیرپذیری فیلم نامه زخم کاری از مکبث از همان سکانس اول قسمت اول مشهود است و از ایده های اصلی داستان است. سمیرا در همان سکانس اول همسرش را مجبور می کند سرمای وان پر از یخ را تحمل کند و حتی فکر بیرون آمدن را هم از سرش بیرون کند. وقتی سمیرا از انتقال پول های قرارداد به حساب مالک با خبر می شود، با ضرب و شتم او می خواهد که هیچ وقت پول ها را به شرکت برنگرداند.

زخم کاری با قسمت اول خود استارتی قوی را برای یک سریال جذاب زد. در این سریال از دوربین آشفته فیلم های سینمایی مهدویان خبری نیست و بازی دریافت و کارگردانی صحنه ها نیز از منطق و سبکی متفاوت از آثار پیشین مهدویان پیروی می کند. به لحاظ مضمونی نیز هنوز خبری از تم های سیاسی مورد علاقه مهدویان و اطرافیانش نیست و فعلاً این مسئله می تواند نقطه قوت دیگری برای این سریال باشد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10237

به "در قسمت اول سریال زخم کاری چه گذشت؛ یک جواد عزتی درخشان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در قسمت اول سریال زخم کاری چه گذشت؛ یک جواد عزتی درخشان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید