دستگیری قاچاقچیان متواری چوب آلات جنگلی تالش، مصدومیت شدید 2 جنگلبان

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از دستگیری قاچاقچیان اطلاع داد و توضیح داد: این خانواده قاچاقچی شامل پدر و پسران به همراه همدستانشان، از بومیان منطقه هستند و سابقه قاچاق چوب دارند.

دستگیری قاچاقچیان متواری چوب آلات جنگلی تالش، مصدومیت شدید 2 جنگلبان

میرحامد اختری در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه ساعت 9 شب روز چهارشنبه هفته گذشته گزارشی مبنی بر قاچاق چوب آلات جنگلی توسط افراد سودجو در شهرستان تالش به یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان رسید، اظهار کرد: براساس این گزارش، قاچاقچیان چوب بعد از بریدن درختان جنگلی، اقدام به حمل چوب آلات به وسیله سه قاطر نموده بودند.

وی با اشاره به اعزام سریع نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تالش به منطقه جوکندان، اضافه نمود: نیروهای یگان حفاظت با سه قاچاقچی چوب روبرو و برای مقابله با آنان وارد عمل شدند، اما پیروز به دستگیری یک نفر شدند و دو قاچاقچی متواری شدند.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت در جهت بازگشت با تعدادی از قاچاقچیان روبرو شدند، گفت: قاچاقچیان متواری به همراه همدستان خود، در منطقه ای تاریک به نیروهای یگان حفاظت حمله ور شدند و با چوب و چماق اقدام به ضرب و شتم نیروها کردند.

اختری، با اشاره به مصدوم و مجروح شدن شدید دو تن از نیروهای یگان حفاظت، اضافه نمود: این نیروها به وسیله تماس با اورژانس به بیمارستان منتقل شدند لذا بلافاصله با هماهنگی دادستانی و نیروی انتظامی شهرستان تالش اقدامات لازم برای دستگیری متخلفین انجام شد.

وی قطع درختان جنگلی، قاچاق چوب، ضرب و شتم و همدستی با قاچاقچیان را از جمله جرایم تعریف شده برای این قانون شکنان دانست و گفت: یکی از نیروهای یگان حفاظت از ناحیه دست و گونه دچار شکستگی شده و آسیب شدید چشمی دیده است؛ نفر دوم نیز دچار کوفتگی شدید است.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از دستگیری قاچاقچیان اطلاع داد و توضیح داد: این خانواده قاچاقچی شامل پدر و پسران به همراه همدستانشان، از بومیان منطقه هستند و سابقه قاچاق چوب دارند.

وی با بیان اینکه نیروهای بی ادعای منابع طبیعی و جنگل بانان در سخت ترین شرایط و با کمترین امکانات، از جانشان گذشته و به طور شبانه روزی در حال حفظ و حراست از جنگل ها و مراتع و انفال هستند، مطرح نمود: در راه حفاظت از انفال شهدایی همچون شهید پیروی و شهید غفاری را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده ایم.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، ضمن تشکر از زحمات نیروی انتظامی و مراجع قضایی در دستگیری فوری خاطیان، خواهان همکاری بیش از پیش دستگاه های نظامی، انتظامی، امنیتی و قضایی با یگان حفاظت منابع طبیعی به منظور مبارزه با قاچاق چوب و اشد مجازات قاچاقچیان شد و اظهار کرد: مردم طبیعت دوست نیز می توانند در صورت مشاهده قاچاق چوب یا تصرف اراضی ملی به وسیله شماره های 1504 و 139(امداد جنگل و مرتع) اطلاع رسانی نمایند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8844

به "دستگیری قاچاقچیان متواری چوب آلات جنگلی تالش، مصدومیت شدید 2 جنگلبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری قاچاقچیان متواری چوب آلات جنگلی تالش، مصدومیت شدید 2 جنگلبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید