رابطه میان کاربران فضای مجازی و سریال بازی تاج و تخت

به گزارش جعبه مهر، یکی از سایت های سینمایی در پایان فصل قبل سریال بازی تاج و تخت تحقیقی در فضای مجازی میان هواداران سریال گیم آف ترونز انجام داد. آنها همه توییت ها و پست هایی که هشتگ بازی تاج و تخت داشتند را مورد بررسی قرار دادند و درنهایت از جامعه آماری معادل یک میلیون نفر به آماری دست پیدا کردند که نشان می داد مردم درباره کدام کاراکترها در اینترنت بیشترین واکنش را نشان داده اند و درباره کدام خاندان ها بیشتر از بقیه گفت وگو می شود.

رابطه میان کاربران فضای مجازی و سریال بازی تاج و تخت

1) رتبه اول در اختیار خاندان استارک است. آنها از فصل اول هواداران زیادی پیدا کردند. خاندانی که صداقت و اصالت و نجابت ویژگی های اصلی شان است.

2) لنیسترها منفورترین خاندان هستند اما دقیقا به همین دلیل زیاد درباره شان حرف زده می گردد.

3) تارگرین ها یک نماینده بیشتر ندارند که دنریس است (لااقل تا پیش از فصل قبل او تنها تارگرین بود). اما کاراکتر او هر چه سریال جلوتر رفت، کلیدی تر و جذاب تر شد. مادر اژدهایان حالا توانسته به تنهایی خاندان تارگرین را میان هواداران سریال زنده نگهدارد.

4) تایرل های ثروتمند. کسی فکرش را نمی کرد خاندان مارجوری تایرل که می خواست جای سرسی را بگیرد تا این حد اهمیت پیدا کند. البته که در فصل هفتم کارشان تمام شد.

5) خاندان فری احتمالا تنها خاندانی هستند که از لنیسترها منفورترند. طبق آمار بیشتر هشتگ های مربوط به آنها پست هایی است که در آن به والدر فری بد و بیراه گفته اند. مردی که به راب استارک خیانت کرد و عروسی خونین در قلعه او رخ داد.

اما فهرست دیگر درباره کاراکترهایی است که بیشترین توییت ها و پست ها در موردشان اجرا شده. آنها لزوما محبوب ترین کاراکترهای سریال نیستند. مثلا جای دنریس تارگرین در این میان خالی است. به نظر می رسد لااقل تا خاتمه فصل قبل ملکه اژدها چندان کنجکاوی برانگیز نبوده و این فصل هم که کار بیشتری انجام نداده است. این ها بحث برانگیزترین کاراکترهای سریال در فصل ششم بوده اند. در جامعه آماری بررسی شده نتایج زیر به دست آمده:

جان اسنو (379 پست)

در اینترنت صفات وفادار، جنگجو، فرمانده و کسی که پیمانش را جدی می گیرد درباره جان اسنو به کار برده می گردد. او شریف ترین کاراکتر سریال است که به دنبال چیزی فراتر از قدرت می گردد.

تیریون لنیستر (250 پست)

مردم عاشق هوش و شوخ طبعی کوتوله خاندان لنیستر هستند که بیشتر دنبال عدالت است تا نام خانوادگی اش.

جیمی لنیستر (33 پست)

ضد قهرمانی که حضورش در این فهرست عجیب است اما به گفته سایت برندواچ گاهی مردم دوست دارند ضدقهرمان ها هم پیروز شوند. بخصوص که جیمی لنیستر پیچش های شخصیتی جذابی دارد.

آریا استارک (25 پست)

کاراکتر مرموزی دارد. دختری است که ارزش دارد منتظر باشیم و ببینیم هر بار با دشمنانش چه می کند.

سانسا استارک (21 پست)

دقیقا از فصل قبل توجه ها به او بیشتر شد. او کاراکتری است که در طول سریال تغییر کرد و از فصل ششم توانست خودش را در دل هواداران سریال جا کند. کاراکتری بود که تا قبل از فصل شش دست کم گرفته بودیمش. البته سازندگان سریال خیلی ناگهانی تصمیم به باهوش کردن او گرفتند و به جز کاری که در نبرد حرامزاده ها کرد و البته اصرارش بر حمایت از وینترفل هنوز اتفاق خیلی خاصی از او ندیده ایم.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1721

به "رابطه میان کاربران فضای مجازی و سریال بازی تاج و تخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابطه میان کاربران فضای مجازی و سریال بازی تاج و تخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید