راهنمای خرید لپ تاپ؛ قیمت جدید انواع لپ تاپ در بازار ایران؛ قیمت انواع لپ تاپ لنوو، ایسوس و ایسر

به گزارش جعبه مهر، ماشین حساب هایی که نام لپ تاپ را غصب نموده اند این روز ها در بازار دست کم پنج میلیون تومان ارزش دارند. آن هایی که می توانند حداقل انتظاراتتان را برآورده نمایند بالای 10 میلیون تومان هستند و برای خرید انواع ایده آل شان باید حداقل حدود 20 میلیون تومان هزینه کرد. شاید فکر کنید لپ تاپ های 20 میلیونی همه چیز تمام هستند، اما باید بگوییم اگر دنبال چنین لپ تاپی می شد، باید سرکیسه را خیلی شل کنید.

راهنمای خرید لپ تاپ؛ قیمت جدید انواع لپ تاپ در بازار ایران؛ قیمت انواع لپ تاپ لنوو، ایسوس و ایسر

بهترین لپ تاپ با بودجه پنج تا هفت میلیونی

لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad 330 یکی از ارزان ترین لپ تاپ هایی است که این روز ها می توان در بازار پیدا کرد. سری پردازنده آن Celeron Intel است و چهار گیگابایت حافظه موقت دارد. با این حساب شاید این لپ تاپ فقط به درد باز کردن نرم افزار های آفیس می خورد. حافظه داخلی آن یک ترابایت است و می تواند برای یک لپ تاپ در این رده مناسب باشد. باید توجه داشته باشید که در صورت خرید این لپ تاپ باید تا حد امکان انتظاراتتان را پایین بیاورید.

یکی دیگر از گزینه ها برای بودجه پنج تا هفت میلیونی، لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X543MA است. مشخصات آن تا حد زیادی شبیه Ideapad 330 لنوو است. یعنی حافظه موقت چهار گیگابایتی دارد و پردازنده اش از سری Celeron Intel است. محدوده سرعت پردازنده به دو گیگاهرتز می رسد و حافظه داخلی اش توانایی ذخیره یک ترابایت داده را دارد. با این تفاوت که این مدل کمی سبک تر و حدود 1.9 کیلوگرم است. این لپ تاپ در بازار حدود شش میلیون و 300 هزار تومان فروخته می گردد. با توجه به اینکه می توان با قیمت پایین تر لپ تاپی با مشخصات مشابه خرید، شاید خرید این مدل چندان ایده خوبی نباشد.

به گزارش خبرنگاران، برای کسانی که ایسوس را به لنوو ترجیح می دهند، این اختلاف قیمت شاید چندان به چشم نیاید. لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad 130 - 15AST - PS دارای پردازنده Stony Ridge که به همان اندازه intel Celeron بی آبرو است، اما توسط AMD ساخته شده. سایر مشخصات تقریبا مشابه دیگر لپ تاپ های این رده است و چنگی به دل نمی زند. یعنی حافظه داخلی آن یک ترابایت و حافظه موقت چهار گیگابایت است. کارت گرافیک این مدل کمی نسبت به بقیه لپ تاپ های موجود در این محدوده قیمت عملکرد بهتری دارد و دارای دو گیگابایت حافظه اختصاصی پردازنده گرافیکی است. این لپ تاپ که با عملکرد ضعیفش نمی تواند کسی را راضی نگه دارد، در بازار حدود شش میلیون و 700 هزار تومان فروخته می گردد.

بهترین انواع لپ تاپ با بودجه هفت تا 10 میلیونی

اگر بخواهید لپ تاپ با پردازنده Core i3 بخرید، حداقل باید هفت میلیون تومان پول خرج کنید. یک نمونه آن لپ تاپ 15 اینچی ایسر مدل Aspire A315-54-36KT است که حدود هفت میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد. این لپ تاپ با رم چهار گیگابایتی و حافظه داخلی یک ترابایتی صرفا حداقل ها را برآورده نموده و انتظار بیشتری نمی توان از آن داشت. این مدل حافظه اختصاصی پردازنده گرافیکی ندارد و صرفا به درد کار های روزمره می خورد. آن هم در صورتی که کلی با لپ تاپ مدارا کنید. مثلا نباید انتظار داشته باشید چنین لپ تاپی بتواند چند صفحه مختلف روی مرورگر اینترنت اجرا کند.

به گزارش خبرنگاران، یکی دیگر از گزینه های برای خرید لپ تاپ در این رده لنوو مدل Ideapad130 - 151KB است. این مدل هم با حافظه موقت چهار گیگابایتی و حافظه داخلی یک ترابایتی چنگی به دل نمی زند و از نظر خیلی ها اصلا ارزش خرید ندارد. با این وجود هر چه باشد پردازنده آن Core i3 است و شاید بتواند برای کار های روزمره دوام بیاورد. لنوو برای این مدل، گرافیک دو گیگابایتی هم گذاشته تا بتواند تا حدودی رضایت کاربرانش را جلب کند، ولی بعید به نظر می رسد در این زمینه پیروز گردد. با این وجود اگر بخواهید چنین لپ تاپی بخرید، باید هشت میلیون و 800 هزار تومان پول بی زبان بدهید.

اچ پی مدل db0000ny - A. پردازنده Ryzen 3 دارد که تقریبا مشابه همان Core i3 این بار با برند AMD است و همچنان نباید از آن انتظار زیادی داشت. به خصوص که حافظه موقت آن تنها چهار گیگابایت است و معلوم نیست چرا یک نفر باید 9 میلیون و 400 هزار تومان برایش پول بدهد. تازه فروشنده ها آن را در دسته لپ تاپ های مخصوص بازی و کاربری مالتی مدیا دسته بندی می نمایند که شاید به خاطر گرافیک دو گیگابایتی آن باشد وگرنه با این حافظه موقت صرفا می توان قارچ خور و انگری بردز بازی کرد. تنها نکته مثبت این مدل باطری آن است که 21 وات ساعت ظرفیت دارد و تا 10 ساعت شما را از پریز برق بی احتیاج می نماید.

بهترین انواع لپ تاپ با بودجه 10 تا 13 میلیونی

اگر می خواهید لپ تاپتان روی میز کنار تخت خاک نخورد و در کنار زیبایی برایتان کارایی هم داشته باشد، باید حداقل 10 میلیون تومان پول خرج کنید. تازه در این حالت است که شما می توانید بین پردازنده Core i3 با حافظه موقت هشت گیگابایت و پردازنده Core i5 با حافظه موقت چهار گیگابایت دست به انتخاب بزنید. یکی از این گزینه های پیش رو لپ تاپ 15 اینچی اچ پی مدل DA1023-A است که در دسته دوم قرار می گیرد. پردازنده آن می تواند شما را راضی نگه دارد، اما همچنان یک جای کار می لنگد و ممکن است حافظه موقت چهار گیگابایتی اش برایتان اعصاب خردکن باشد. در کنار این مشخصات، لپ تاپ اچ پی پردازنده گرافیکی دو گیگابایتی هم دارد. تازه به قسمت سخت ماجرا رسیده ایم، ولی چاره ای نداریم جز اینکه بگوییم این لپ تاپ در بازار 11 میلیون و 400 هزار تومان قیمت دارد.

اگر می خواهید سراغ حافظه موقت بالاتر در ازای پردازنده ضعیف تر بروید، می توانید نگاهی به لپ تاپ لنوو مدل Ideapad L340-HMR بیاندازید که حافظه موقت آن هشت گیگابایت است، ولی همچنان مهر ننگین پردازنده Core i3 روی پیشانی اش جا خوش نموده. هرچه باشد قیمت کمتری دارد و بهتر از بقیه مدل ها با جیبتان راه می آید. فروشنده ها آن را 10 میلیون و 300 هزار تومان قیمت گذاری می نمایند و پای حرفشان ایستاده اند.

لنوو مدل Ideapad 330 - Q. هر دو خوبی را با هم دارد. هم پردازنده اش Core i5 است و هم حافظه موقت هشت گیگابایتی برایش گذاشته اند. تازه در مشخصات آن باید به گرافیک چهارگیگابایتی آن هم توجه کرد. تنها مشکل قیمت آن است. ای کاش زبانمان لال می شد و نمی گفتیم برای خرید چنین لپ تاپی با حداقل های مورد انتظار باید 12 میلیون و 100 هزار تومان هزینه کنید.

ایسوس مدل VivoBook K543UB - FZ نه پردازنده Core i5 دارد، نه حافظه موقت هشت گیگابایتی، ولی با پررویی تمام 11 میلیون و 500 هزار تومان قیمت گذاری می گردد. این مدل در هر دو رقابت کم آورده و با حافظه موقت چهار گیگابایت و پردازنده Core i3 حرف خاصی برای گفتن ندارد و صرفا ویترین فروشنده ها را اشغال نموده است.

بهترین لپ تاپ با بودجه 13 تا 15 میلیونی

به گزارش خبرنگاران، لپ تاپ 15 اینچی ایسر مدل Aspire A513-53G-88SC سیزده میلیون تومان قیمت دارد، اما یک سر و گردن از لپ تاپ هایی با این قیمت بالاتر است. پردازنده آن Core i7 است و خیالت را برای اجرای برنامه ها راحت می نماید. حافظه موقت آن هشت گیگابایتی است و به راحتی می تواند بدون ناز و ادا کار های روزمره را برایتان انجام دهد. لنوو مدل Ideapad L340-HA هم دقیقا همین مشخصات را دارد، با این تفاوت که فروشنده ها آن را 600 هزار تومان گران تر می فروشند.

وقتی قیمت لپ تاپ از 13 میلیون بالاتر برود، تازه پای حافظه های SSD به انتخاب هایمان باز می گردد. این حافظه ها سرعت بسیار بالاتری نسبت به هارددیسک های HDD قدیمی دارند. طوری که موقع روشن کردن لپ تاپ، ویندوز مثل فشفه بالا می آید و منتظرتان نمی گذارد. لپ تاپ لنوو مدل ThinkBook 15-IML - B. از چنین حافظه ای بهره می برد. البته ظرفیت آن تنها 256 گیگابایت است و اگر سراغ خرید این لپ تاپ بروید، حتما یک هارد اکسترنال لازم خواهید داشت که حداقل 700 هزار تا یک میلیون برایتان خرج دارد. پردازنده این مدل core i5 است و حافظه موقت هشت گیگابایتی برای آن گذاشته اند. قیمت این مدل در بازار حدود 13 میلیون و 500 هزار تومان است.

یکی دیگر از گزینه ها برای خرید لپ تاپ با حفظه SSD، ایسوس مدل VivoBook A412FJ-A است که صفحه نمایش کوچکتر 14 اینچی دارد. پردازنده آن Core i5 و حافظه موقت نصب شده روی آن هشت گیگابایت است. ایسوس برای اینکه دل کاربرانش را به دست بیاورد، حافظه SSD را جایگزین هارددیسک نموده. منتها ظرفیت آن 512 گیگابایت است و احتمالا برایتان دردسر کند. شاید فکر کنید بتوان با قیمت این مدل کنار آمد، ولی متاسفانه باید بگوییم چنین لپ تاپی در بازار 14 میلیون و 800 هزار تومان فروخته می گردد.

بهترین لپ تاپ با بودجه 15 تا 18 میلیونی

لپ تاپ ایسوس مدل VivoBook K571GD - B. هارددیسک و SSD را با هم دارد. ویندوز روی هارد 256 گیگابایتی از نوع SSD بوت می گردد و هارددیسک بقیه اطلاعات را روی خود ذخیره می نماید. پردازنده این مدل Core i5 است و با توجه به قیمت 16 میلیون و 500 هزار تومانی آن چندان چنگی به دل نمی زند. حافظه موقت هشت گیگابایتی آن هم همینطور. همین مورد باعث شده تنها نقاط مثبت آن به حافظه SSD و گرافیک چهار گیگابایتی محدود گردد. به نظر ما این دو مورد نمی توانند قیمت عجیب این لپ تاپ را توجیه نمایند.

بگذارید شما را با غولی به نام ایسر مدل Aspire VX5-591G-710B آشنا کنیم. پردازنده core i7 و حافظه موقت 16 گیگابایتی این لپ تاپ در کمترین زمان ممکن سیستم عامل را آماده کار می نماید. این دو مورد در کنار گرافیک چهار گیگابایتی باعث شده فروشنده ها این محصول را به عنوان لپ تاپ مخصوص بازی معرفی نمایند. تنها مشکلش حافظه هارددیسک است. کسانی که چنین مبلغی برای خرید لپ تاپ کنار می گذارند، انتظار حافظه سریع SSD دارند، ولی ایسر 17 میلیون و 400 هزار تومان روی دستشان خرج می گذارد و انتظارشان را برآورده نمی نماید.

بهترین لپ تاپ با بودجه 18 تا 20 میلیونی

لپ تاپ لنوو مدل Ideapad L340 - A. در هر زمینه بهترین ها را دارد. پردازنده اش Core i7 و حافظه موقت آن هشت گیگابایتی است. این مدل در کنار یک ترابایت هارددیسک، حافظه 256 گیگابایتی SSD دارد تا شما را در زمان بوت شدن منتظر نگذارد. اگر می خواهید چنین لپ تاپی بخرید، باید رقمی حدود 20 میلیون تومان هزینه کنید. لپ تاپ ایسر مدل Aspire A715-74G-78ET دقیقا همین مشخصات را دارد و حدود 19 میلیون و 800 هزار تومان فروخته می گردد.

اگر بخواهید کمی صرفه جویی کنید و به جای 20 میلیون، 19 میلیون تومان برای خرید لپ تاپ کنار بگذارید می توانید روی ایسوس مدل VivoBook K571GD - P. حساب باز کنید. پردازنده اش Core i7 است و در کنار یک ترابایت حافظه داخلی، 256 گیگابایت حافظه SSD دارد. تنها کمبود آن نسبت به لپ تاپ های 20 میلیونی در حافظه موقت آن است. این مدل 12 گیگابایت حافظه موقت دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6199

به "راهنمای خرید لپ تاپ؛ قیمت جدید انواع لپ تاپ در بازار ایران؛ قیمت انواع لپ تاپ لنوو، ایسوس و ایسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید لپ تاپ؛ قیمت جدید انواع لپ تاپ در بازار ایران؛ قیمت انواع لپ تاپ لنوو، ایسوس و ایسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید