رنگ های نانویی جایگزین مناسب رنگ های کوره ای

تهران- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت فام گستر ماهان گفت، به دلیل مزیت های موجود در رنگ های نانویی، این رنگ ها جایگزین مناسبی برای رنگ های کوره ای رایج خواهند بود.

رنگ های نانویی جایگزین مناسب رنگ های کوره ای

به گزارش روزدوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ،فام گستر ماهان یکی از فراوریکنندگان رنگ های نانویی است که محصولات متنوعی در بخش رنگ های تقویت شده با فناوری نانو به بازار عرضه نموده است. وی معتقد است با توسعه فناوری رنگ های نانویی و ایجاد خواص متنوع در سطح، صنایع استقبال بیشتری از رنگ های نانویی خواهند کرد.

صالح آقایی مدیرعامل این شرکت درباره روند رو به رشد بازار رنگ های نانویی گفت: تا پیش از ظهورفناوری نانو، رنگ های کوره ای در بازار پیشتاز بودند اما طی چند سال گذشته با حضور رنگ های نانویی، صندلی رنگ های کوره ای متزلزل شده است.

وی درباره ویژگی های مثبت رنگ های نانویی این شرکت اضافه نمود: رنگ نانویی فراوری شده در این شرکت توانسته بسیاری از مسائل وموانع موجود درخواص فیزیکی رنگ را رفع سازد. مقاومت حرارتی بالا تا سقف 300 درجه سانتی گراد، چسبندگی و مقاومت در برابر بخش پذیری چندین برابر پوشش های مورداستفاده کنونی، مقاومت در برابر ضربه و انعطاف های تدریجی و ناگهانی، مقاومت در برابر خوردگی براساس استانداردهای مهندسی خوردگی تا سقف 1100 ساعت مقاومت در حالت اسپری، بهبود شرایط انبارداری و رفع شدن پدیده هایی نظیر کلوخگی رنگ و سیالیتی بالای رنگ از جمله مزیت های رنگ هایی نانویی است که می تواند صندلی این نوع رنگ ها را در بازار تثبیت کند.

وی معقتد است که استفاده از این رنگ ها می تواند میزان جذب گردوغبار روی سطح را به شدت کاهش دهد، همچنین رنگ پریدگی سطح در طول زمان در صورت استفاده از رنگ های نانویی به حداقل می رسد، بنابراین برای مصرف کننده رنگ های نانویی جذابیت بیشتری نسبت به رنگ های کوره ای رایج دارند.

وی درباره بازار هدف این رنگ ها گفت: مشتریان ما شرکت های بزرگ مصرف کننده رنگ نظیر قطعه سازان، فراوریکننده های لوله های انتقال آب و گاز و فراوریکنندگان ترانس های برق هستند. همچنین به دلیل مقاومت حرارتی بالای رنگ های نانویی، از این رنگ ها در درهای ضدسرقت و ظروف تفلون نیز استفاده شده است.

*** استفاده از فناوری داخلی برای فراوری رنگ نانویی

آقایی اضافه نمود: هنوز قیمت رنگ های نانویی اندکی از رنگ های کوره ای رایج بالاتر است که با توسعه این فناوری وکاهش قیمت رنگ های نانویی در آینده نزدیک، بازار رنگ های نانویی افزایش قابل توجهی خواهد داشت. این شرکت پیش از این برای فراوری رنگ های نانویی از مواد اولیه آلمانی و ایتالیایی استفاده می کرد که اخیرا با ایجاد توانمندی فراوری این مواد در داخل کشور، پیروز به خرید از شرکت های ایرانی شده ایم که این امر می تواند به کاهش قیمت و افزایش کیفیت رنگ های نانویی یاری شایانی کند.

مدیرعامل شرکت فام گستر ماهان فروش سال گذشته این شرکت را در بخش رنگ های نانویی 300 تن اعلام نموده و امیدوار است که افزایش دامنه استفاده از این رنگ ها در صنعت، در آینده افزایش یابد.

علمی ** 9340**1485

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 2 مرداد 1398 شناسه مطلب: 1796

به "رنگ های نانویی جایگزین مناسب رنگ های کوره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ های نانویی جایگزین مناسب رنگ های کوره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید