روسیه خواهان جلوگیری از تشدید تصنعی وخامت اوضاع در منطقه شد

به گزارش جعبه مهر، تسنیم نوشت: نماینده روسیه در شورای امنیت تأکید کرد که تشدید تصنعی اوضاع در منطقه، نتیجه گیری شتاب زده و متهم کردن بی اساس ایران، مانع از انجام تحقیقات بین المللی بیطرفانه و غیرسیاسی درباره حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان می گردد.

روسیه خواهان جلوگیری از تشدید تصنعی وخامت اوضاع در منطقه شد

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شب گذشته در نشست شورای امنیت تأکید کرد، تشدید اوضاع و نتیجه گیری شتاب زده درباره حادثه حمله به تانکرهای نفت کش در دریای عمان مانع از انجام تحقیقات بیطرفانه می گردد.

نبنزیا گفت: ما تاکید می کنیم که کوشش برای تشدید تصنعی وخامت اوضاع در منطقه، تصمیم گیری شتابزده و متهم کردن بی پایه و اساس کمکی به انجام تحقیقات بین المللی بیطرفانه نمی کند، بلکه برعکس این تحقیقات را سیاسی نموده و به اعتبار آن لطمه خواهد زد. ضمن اینکه اظهارات ضدایرانی، ازجمله متهم کردن بی دلیل این کشور به دست داشتن در حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان، می تواند موفقیت های دست یافته اخیر سازمان ملل در حل و فصل مناقشه نظامی در یمن را از بین ببرد.

این دیپلمات بلندپایه روس اضافه کرد: روسیه انتظار دارد تا تمامی رخدادها در این منطقه بطور دقیق مورد آنالیز قرار بگیرد. ما از همه طرفین می خواهیم تا به سمت گفت وگو و بحث و آنالیز اوضاع روی آوردند و قطعنامه شماره 598 شورای امنیت را یادآور می شویم که دبیرکل را موظف نموده تا با مشارکت همه کشورهای منطقه، روی طرحی برای تامین امنیت منطقه کار کند.

وی در آخر گفت: بار دیگر توجه همه شرکاء را به پیشنهاد روسیه درباره شروع روند اقدامات مشترک در جهت تقویت صلح و اعتماد در منطقه خلیج فارس و در دورنمای بلندمدت کل منطقه خاورمیانه جلب می کنیم.

پیش از این، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در تفسیر این رخداد، با اشاره به افزایش اعمال فشارهای آمریکا بر ایران در این اواخر، تاکید نموده بود که نباید در نتیجه گیری درباره علت حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان عجله کرد و مسئولیت آن را برعهده جمهوری اسلامی ایران انداخت.

5050

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2011

به "روسیه خواهان جلوگیری از تشدید تصنعی وخامت اوضاع در منطقه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواهان جلوگیری از تشدید تصنعی وخامت اوضاع در منطقه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید