سال نو در تایلند چه خبر است؟

سال نو در تایلند

تایلند به سرزمین لبخند شهره است و شادی، جز اولین کلماتی است که در توصیف سرزمین متفاوت تایلند به ذهن خطور می نماید. این کشور با جذابیت های بی شماری که از هر حیث آن را به یک مقصد گردشگری درجه یک تبدیل نموده است، بدون شک یک مقصد دوست داشتنی برای هواداران سفر و کسب تجربه های به یاد ماندنی است. سال نو در تایلند معروف است، بنابراین شاید شما هم دوست داشته باشید بدانید که آیا تایلند هم سال نوی خود را مثل بقیه کشورها برگزار می نماید؟ سال نوی سنتی تایلندی ها در روز 13 آپریل است و اما مردم این کشور حدود 70 سال است که ماننند کشورهای دیگرف روز اول ژانویه را هم جشن می گیرند. در ادامه همراه خبرنگاران باشید:

سال نو در تایلند چه خبر است؟

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

سال نو در تایلند، یک تعطیلات طولانی از روز 31 دسامبر تا 3 ژانویه است و خیلی از مردم این کشور از این فرصت برای سفر به شهرهای دیگر آن و یا سفرهای خارج از کشور استفاده می نمایند. برای افرادی هم که از خانه و خانواده شان دور هستند، این یک فرصت عالی است تا به خانه بروند و با خانوده خود دیدار نمایند.

این شادی حتی به مدارس این کشور هم کشیده می گردد به طوری که در این اوقات مدارس تایلند، برای شاگردان جشن های زیادی برپا می نمایند که در آن دیدن بازی ها و اجرای های نمایشی مثل تئاتر و… برای هر بچه ای لذت بخش است و به جز این، هدیه هایی هم بین بچه ها رد و بدل می گردد و از طرف مدرسه هدیه های مختلفی به دانش آموزان داده می گردد. علاوه بر مدارس، ادارات هم ترتیب مهمانی هایی را برای کارمندان خود می دهند، مهمانی هایی پر از غذاهای متنوع و هدایای مختلف. دادن هدیه در تایلند، یک رسم پسندیده و ارزشمند و مهم است، البته دادن هدیده های مختلف در این کشور معانی مختلفی دارد، بنابراین اگر به این کشور سفر کردید و قصد دادن هدیه داشتید بهتر است است قبل از دادن آن، خوب فکر و تحقیق کنید!

در سال نو، خیلی از اهالی تایلند به خیابان های شهر می روند تا در آتش بازی ها و کنسرت های شادی که به عنوان شمارش معکوس آغاز سال برگزار می شوند، شرکت نمایند. بزرگترین وقایع در شهر بانکوک پایتخت پر هیاهوی تایلند و در جلوی مرکز خرید جهانی رخ می دهد. آتش بازی های فوق العاده، پایکوبی نورهای عجیب و بمب جمعیت از ویژگی های این گرد همایی بزرگ خیابانی است!

در این میان، برخی از اهالی تایلند هم از عبادتگاه های شهرهایشان دیدن می نمایند تا استحقاقشان برای خوب بودن را در سال جدید (البته به خودشان!) نشان دهند. برخی از آنها هم به راهب ها صدقه و خیرات می دهند، به خطبه های مذهبی راهب ها گوش می نمایند و به پرنده ها و ماهی هایی که آزادانه زندگی می نمایند، غذا می دهند. برخی از افراد هم می گویند که آنها در سال جدید، یوگا و مدیتیشن را تمرین می نمایند و به این کلاس ها می پیوندند.

منبع: الی گشت
انتشار: بروزرسانی: 14 مهر 1398 شناسه مطلب: 2905

به "سال نو در تایلند چه خبر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال نو در تایلند چه خبر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید