سامانه بارشی جدید امشب به کشور وارد می گردد

به گزارش جعبه مهر، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از امشب 16 بهمن ماه اطلاع داد.

سامانه بارشی جدید امشب به کشور وارد می گردد

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام پیش بینی می گردد. از این رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده جوی باعث کاهش کیفیت هوا خواهد شد. در اوایل شب به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، ابرناکی و بارش باران و برف در استان های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی شروع می گردد.

فردا گستره فعالیت سامانه بارشی غرب، شمال غرب، مناطقی از جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز را فرا می گیرد و بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف و در مناطق جنوبی به صورت رگبار رعدوبرق و گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی با احتمال تگرگ خواهد بود.

در جنوب استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال لرستان و زنجان بارش شدت خواهد داشت.

روز شنبه (18 بهمن) در کل نیمه غربی کشور بارش وجود خواهد داشت. این در حالیست که در شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر، شمال خلیج فارس، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال زنجان و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

روز یکشنبه (19 بهمن) از فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز کاسته می گردد. گستره فعالیت این سامانه در جنوب غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق است. همچنین بارش در شمال فارس، کهگیلویه وبویراحمد، جنوب چهارمحال و بخیتاری و اصفهان شدت خواهد گرفت.

روز دوشنبه (20 بهمن) در شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، بارش پراکنده و در نیمه شرقی کشور وزش باد پدیده غالب خواهد بود. همچنین این سامانه به تدریج از شرق کشور خارج خواهد شد.

فردا و شنبه (17 و 18 بهمن) در استان های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، لرستان و کهگیلویه وبویراحمد احتمال بارش تگرگ وجود دارد. از امروز تا ظهر آدینه (16 و 17 بهمن) در استان های گیلان و اردبیل وزش باد شدید جنوبی باعث افزایش نسبی دما می گردد.

در بعدازظهر روزهای شنبه و یکشنبه (18 و 19 بهمن) در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط شرق و جنوب گرد و خاک پیش بینی می گردد. همچنین خلیج فارس نیز طی فردا و شنبه (17 و 18 بهمن) مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا (17 بهمن) ابری همراه با غبارصبح گاهی و در بعدازظهر وزش باد و به تدریج بارش باران با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد و روز شنبه (18 بهمن) ابری، در برخی ساعات بارش باران و مه رقیق و گاهی افزایش باد و رگبار رعدوبرق با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9266

به "سامانه بارشی جدید امشب به کشور وارد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی جدید امشب به کشور وارد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید