سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

به گزارش جعبه مهر، از 26 شهریورماه برنامه ساخت 50 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید با برخورداری از سه ویژگی مدل منظم تامین مالی، ساخت مبتنی بر تقاضا و هوشمندسازی کلید خورد.

سه ویژگی جایگزین مسکن مهر

به گزارش جعبه مهر، بازوی سوم فراوری و تامین مسکن از سوی دولت با جامعه هدف اقشار میانی توسط شرکت عمران شهرهای جدید از روز 26 شهریورماه رسما آغاز به کار کرد. شهرهای جدید صدرا، بهارستان، فولادشهر، مجلسی، اندیشه، پرند، هشتگرد، گلبهار، امیرکبیر و عالی شهر، مکان هایی است که این واحدهای مسکونی در آن جانمایی می گردد و در روزهای گذشته کلنگ 3400 واحد از این طرح در شهر جدید پرند، زمین خورد.

در فاز اول طرح مذکور قرار است 10 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید ساخته گردد و دهه فجر عملیات 50 هزار واحد آغاز خواهد شد. سیاست گذار این برنامه با تجربه آموزی از طرح فرسایشی مسکن مهر، دو نقطه ضعف آن یعنی تامین مالی و تقاضای بازار را رفع نموده است.

طراحی مبتنی بر شرایط بازار و تقاضا، هوشمندسازی و برنامه مدون فروش، سه ویژگی طرح مذکور تلقی می گردد. هم چنین با توجه به این که طی 11 سال اخیر عرضه مسکن در شهرهای جدید، متمرکز بر مسکن مهر بوده، حالا قرار است از طریق این طرح با استقرار طبقه متوسط، تنوع اجتماعی در شهرهای جدید ایجاد گردد.

حبیب الله طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ سه ویژگی برنامه احداث 50 هزار واحد مسکونی را در قالب نامه ای به مدیران 10 شهر مذکور خاطرنشان کرد. در این نامه آمده است: با توجه به اهمیت پروژه ملی فراوری و عرضه مسکن در شهرهای جدید (طرح 50 هزار واحدی با تاکید مقام عالی وزارت) و لزوم تسریع در برنامه ریزی، آغاز، راهنمایی و اتمام عملیات اجرایی در موعد مقرر مقتضی است دستور فرمایید: در طراحی پروژه های مسکونی مقتضیات؛ شرایط بازار و تقاضای مردم به طور جد مطمح نظر باشد و در عین حال مجموعه های مسکونی در شأن مردم شریف کشورمان و با رعایت دقیق کلیه استانداردهای فنی وفق ضوابط و مقررات شهرسازی باشد.

وی در ادامه نوشته است: عناصر و مولفه های هوشمندسازی به ویژه بازیافت آب خاکستری و بهره گیری از انرژی خورشیدی در طراحی و اجرای پروژه ها مورد اهتمام باشد.

طاهرخانی، تهیه بسته های تبلیغی را سومین مولفه برنامه ریزی طرح 50 هزار واحد مسکونی دانست و تاکید نمود: جهت بازیابی و فروش پروژه های در تعهد و تکلیف آن شرکت به صورت حرفه ای نسبت به تهیه بسته های تبلیغی شامل تعداد واحد، محل پروژه، تاریخ آغاز و انتها، تصاویر سه بعدی از طرح های معماری و شهرسازی و دیگر مشخصاتی که به فروش مجموعه های مسکونی کمک می نماید، اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 143

به "سه ویژگی جایگزین مسکن مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه ویژگی جایگزین مسکن مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید