سیفی: من و جاور می خواهیم اولین زوج طلایی بازی های آسیایی باشیم، بعد از طلای چهارم به زندگی ام می رسم

به گزارش جعبه مهر، دارنده سه مدال طلای ووشو بازی های آسیایی گفت: من و مهسا جاور می خواهیم اولین زوج ورزشکاری باشیم که در بازی های آسیایی به مدال طلا می رسند.

سیفی: من و جاور می خواهیم اولین زوج طلایی بازی های آسیایی باشیم، بعد از طلای چهارم به زندگی ام می رسم

محسن محمدسیفی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص شرایط خود در رقابت های لیگ برتر ووشو بعد از پشت سر گذاشتن دوران کرونا گفت: بعد از فینال مسابقات ووشو قهرمانی دنیا در سال 2019 در شانگهای چین، دیگر مسابقه ساندا نداده بودم و بعد از دو سال و نیم مبارزه کردم. خدا را شکر شرایطم خیلی خوب بود و فعلاً پیر نشده ام!

وی در خصوص حضور چهره های جوان در مسابقات لیگ گفت: ابتدا از صدیقی و مسئولان فدراسیون ووشو تشکر می کنم که در شرایط کرونایی لیگ را برگزار کردند. در یک سال اخیر حداقل در میان رشته های رزمی هیچ رشته ای را سراغ ندارم که این تعداد مسابقه را برگزار نموده باشد. مسابقات لیگ باعث می گردد بچه ها تکانی بخورند، چرا که ما سال آینده، سال بسیار حساسی را با برگزاری بازی های آسیایی در پیش خواهیم داشت. قطعاً همه نگاه های مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به مدال های طلای ووشو خواهد بود.

قهرمان 5 دوره مسابقات دنیای تاکید نمود: لیگ باعث می گردد در مسابقات قهرمانی کشور و اردوهای تیم ملی شرایط بهتری داشته باشیم. جزو افرادی بودم که 15،16 سال پیش به وسیله مسابقات لیگ به نام استعداد وارد اردوهای تیم ملی شدم. در لیگ سال جاری هم بچه های جوان خوبی بودند که چهره های آنها را دیدم، اما به نام نمی شننام و خیلی بازی های خوب و پخته ای انجام دادند. امیدوارم از دل مسابقات لیگ بازیکنان خوبی به تیم ملی وارد شوند و افتخارات خوبی را کسب نمایند.

سیفی در خصوص کسب چهارمین مدال طلای بازی های آسیایی در مسابقات سال آینده گفت: شب و روز به مدال طلای بازی های آسیایی فکر می کنم و با توجه به شناختی که از خودم دارم تمام کوششم را برای رقم زدن این اتفاق انجام می دهم. این موضوع خیلی دور از دسترس نیست.

وی در پاسخ به این سوال که بازی های آسیایی خاتمه دوران قهرمانی اش در تیم ملی خواهد بود، اظهار داشت: بعد از کسب چهارمین مدال طلای بازی های آسیایی بهتر است میزانی به زندگی ام برسم. 16 سال است که به صورت متوالی در اردوهای تیم ملی هستم و یک میزان هم باید به مینل (دخترم) برسم و به مسافرت های شخصی بروم. این نظر و اعتقاد حال حاضرم است و نمی دانم در آینده چه پیش بیاید.

دارنده سه مدال طلای بازی های آسیایی در خصوص حضور همسرش مهسا جاور (عضو تیم روئینگ در رشته قایقرانی) در بازی های آسیایی و شانس کسب دو مدال طلا به وسیله آنها گفت: مهسا به شدت در حال تمرین برای حضور در بازی های آسیایی است. هیچ زوجی را نداریم که در تاریخ بازی های آسیایی به دو مدال طلا رسیده باشند و بازگشت مهسا فقط برای کسب مدال طلای بازی های آسیایی است. در دوره گذشته هم او باید به مدال طلا می رسید، اما با بدشانسی نقره گرفت. هیچ زوجی را سراغ ندارم که حتی در بازی های آسیایی طلا و نقره گرفته باشند، اما ما گرفتیم و امیدوارم سال آینده جفت مان به مدال طلا برسیم و یک افتخار برای خودمان، کشور و زنجان به دست بیاوریم.

سیفی در خصوص ادامه فعالیت در MMA گفت: فعلاً برای دو سال با سازمان معتبر BRAVE که برای عمان است قرارداد دارم و خوشبختانه در اولین مسابقه خود در بحرین به پیروزی رسیدم. در حال حاضر با این سازمان قرارداد دارم و نمی دانم در آینده چه اتفاقی بیفتد. این را بگویم که هیچ وقت از ووشو نخواهم رفت، چرا که در زندگی به هر چه رسیدم از ووشو بوده است. چه به نام بازیکن یا در هر سمت دیگری کوشش خواهم کرد ووشو کشور برترین شرایط را داشته باشد.

وی در خصوص حضور در مسابقات استانی WWF توضیح داد: در مسابقات استانی شرکت نمی کنم. صدیقی زحمت کشید و از سهم فدراسیون به من سهمیه داد تا در مسابقات کشوری شرکت کنم. با استاد اوجاقی، سرمربی تیم ملی و استاد موحدنیا، مربی ام جلسه خواهم گذاشت تا اگر تشخیص بر حضورم بود، در مسابقات کشوری شرکت کنم و به مرحله اصلی برسم. تنها راه من برای حضور در مسابقات مرحله نهایی WWF مسابقات کشوری است. محسن سیفی هم از قاعده مستثنی نیست و اگر می خواهد در مرحله نهایی شرکت کند باید در قهرمانی کشور مسابقه بدهد.

کاپیتان تیم ملی ووشو در پاسخ به این سوال که بعضی اعتقاد دارند حضور او در مسابقات باعث انگیزه ووشوکاران جوان خواهد شد، گفت: چیزی که خودم از بچه ها دیدم و شنیدیم هم همین است. واقعاً از اینکه کنار بچه ها باشم راضی می شوم و هیچ وقت فرقی بین خودم و بچه هایی که برای اولین بار در مسابقات شرکت کردند، نگذاشتم و همواره در کنار بچه ها بودم.

سیفی در خصوص اینکه گفته می گردد با رقبای داخلی خود مدارا می نماید، گفت: اینگونه نیست، اما هیچ وقت با صددرصد آمادگی در لیگ برتر شرکت نمی کنم. به خاطر همین سعی می کنم شرایط را رعایت کنم، اما طبیعتاً اگر حریفم قوی تر باشد فشار بیشتری می آورم.

وی در خصوص قهرمانی تیم دانشگاه آزاد در لیگ برتر ووشو گفت: خدا را شکر که توانستیم به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم و از همه کسانی که این لیگ را برگزار کردند تشکر می کنم. از دکتر علی نژاد هم تشکر می کنم که کوشش 13، 14 ساله او در حال نتیجه دادن است و الان در این شرایط بد همه بچه ها در مسابقات حضور دارند. از کیوان شیرآقایی و علی دهقان مربیان تیم دانشگاه آزاد هم تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10905

به "سیفی: من و جاور می خواهیم اولین زوج طلایی بازی های آسیایی باشیم، بعد از طلای چهارم به زندگی ام می رسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیفی: من و جاور می خواهیم اولین زوج طلایی بازی های آسیایی باشیم، بعد از طلای چهارم به زندگی ام می رسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید