شاهزاده ویلیام و همسرش با پوششی متفاوت در مسجد تاریخی پاکستان ، تصاویر پاکستان گردی نوه ملکه انگلیس و همسرش با پوشش سنتی

شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس و همسرش کیت میدلتون در سفر به پاکستان از مسجد تاریخی پادشاهی در شهر لاهور بازدید کردند. این مسجد با معماری دوره گورکانی جاذبه مهم گردشگری لاهور است.

شاهزاده ویلیام و همسرش با پوششی متفاوت در مسجد تاریخی پاکستان ، تصاویر پاکستان گردی نوه ملکه انگلیس و همسرش با پوشش سنتی

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

خبرنگاران -بی بی سی نوشت: این نخستین سفر شاهزاده ویلیام و همسرش، کیت میدلتون به کشورهای مشترک المنافع پس از مسافرت شاهزاده چارلز (پدر ویلیام) و همسرش به این کشورها در سال 2006 است.

کیت یک لباس سبز درخشان و ویلیام لباس سنتی شروانی برای این رویداد در بنای یادبود پاکستان پوشیده بودند. کمیسیونر عالی بریتانیا در اسلام آباد این مهمانی را برای پیشواز آنها ترتیب داده بود.

این زوج سلطنتی بریتانیا پنج روز در پاکستان خواهند بود.

آنها پیشتر به دیدار بچه ها یک مدرسه دولتی رفتند و با عمران خان، نخست وزیر پاکستان نهار خوردند.

شماری از مقامات حکومتی، جامعه تجاری، اهل هنر موسیقی و دست اندرکاران صنعت فیلم پاکستان هم در مراسم پذیرایی از زوج سلطنتی بریتانیا حضور داشتند.

شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس و همسرش کیت میدلتون در سفر به پاکستان از مسجد تاریخی بادشاهی در شهر لاهور نیز بازدید کردند.

(+) کلیک کنید: نسب ملکه انگلستان به پیامبر اسلام می رسد؟│ تصویری از شجره خانوادگی الیزابت دومِ بریتانیا

مسجد پادشاهی یا مسجدِ عالَمگیری یکی از مساجد تاریخی پاکستان است که در شهر لاهور واقع شده است. این مسجد به دستور اورنگ زیب عالمگیر آخرین امپراتور گورکانی هند در سال 1673 میلادی (1050 شمسی) ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی در پاکستان به شمارمی رود.

این مسجد نقطه تحولی در تاریخ معماری شبه قاره هند به حساب می آید که همه شکوه و زیبایی دوره گورکانی در آن متمرکز شده است.

این بنا پس از بنای تازه ساز مسجد شاه فیصل که در اسلام آباد واقع شده دومین مسجد بزرگ در پاکستان و جنوب آسیا و پنجمین مسجد بزرگ دنیا است که گنجایش 5000 نمازگزار را دارد و از جاذبه های مهم گردشگری پاکستان به شمار می رود.

ساخت مسجد پادشاهی از ماه می سال 1671 تا ماه آوریل سال 1673 حدود 2 سال طول کشیده که با اختصاص سی لک (سه میلیون) روپیه شروع شده است. ورودی اصلی مسجد مقابل قلعه لاهور واقع شده است و به دروازه عالمگیر مشهور است که بعدها به ساختمان مسجد افزوده شده است. کتیبه فارسی بالای درِ ورودی مسجد که به خط ثلث و نستعلیق است خبر می دهد که ساخت این مسجد در سال 1084 ق. توسط برادر رضاعی اورنگ زیب، مظفرحسین معروف به فدائی خان کوکه، به خاتمه رسیده است.

(+) سلفی دختران پاکستانی مقابل مسجد پادشاهی | شکوه و زیبایی معماری دوره گورکانی را در مسجد پادشاهی ببینید

بخش هایی از مسجد بادشاهی از سال 1852 به بعد مرمت شد. از سال 1939 تا 1960 نیز مرمت وسیعی صورت گرفت تا مسجد به شکل و حالت و شرایط اولیه بازگردد. در سال 2000 میلادی ایوان اصلی را از طریق سنگ مرمر آراستند که به زیبایی مسجد افزوده است.

تصاویر حضور شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس و همسرش کیت میدلتون در مسجد تاریخی لاهور را در زیر ببییند.

تصاویر دیگری از سفر شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس و همسرش کیت میدلتون به پاکستان را در زیر ببینید. تصاویری که پوشش سنتی پاکستانی ها را بر تن نوه ملکه انگلیس و همسرش نشان می دهد.

منبع: چمدان
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 آبان 1398 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3130

به "شاهزاده ویلیام و همسرش با پوششی متفاوت در مسجد تاریخی پاکستان ، تصاویر پاکستان گردی نوه ملکه انگلیس و همسرش با پوشش سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهزاده ویلیام و همسرش با پوششی متفاوت در مسجد تاریخی پاکستان ، تصاویر پاکستان گردی نوه ملکه انگلیس و همسرش با پوشش سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید