شب ناآرام بیروت؛ شلیک گاز اشک آور برای جلوگیری از تعرض به مجلس لبنان

به گزارش جعبه مهر، عده ای از لبنانی ها شنبه شب در مقابل مقر مجلس در بیروت تجمع کردند و در عین حال سعی در ورود به آن را داشته که با برخورد نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک آور روبرو شدند.

شب ناآرام بیروت؛ شلیک گاز اشک آور برای جلوگیری از تعرض به مجلس لبنان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معترضان لبنانی در ادامه اعتراضات خود به شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه، بعد از ظهر شنبه در چند نقطه از شهر بیروت دست به تظاهرات زدند و با سر دادن شعارهایی خواستار تشکیل یک دولت جدید شدند.

همزمان، صدها لبنانی با تجمع در مقابل مجلس این کشور، سیاست های حاکمیتی را محکوم و تأکید کردند که مردم دیگر نباید تاوان سوء مدیریت و عواقب عدم تشکیل دولت جدید و مسائل اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن را بپردازند.

عده ای از تجمع کنندگان نیز به خودروهای نیروهای امنیتی حمله کرده و با پرتاپ سنگ به این خودروها و اموال عمومی خسارت وارد کردند.

رسانه های لبنانی گزارش دادند که نیروهای امنیتی نیز برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک آور و استفاده از خودروهای آب پاش کردند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه الجزیره، صلیب سرخ لبنان شنبه شب اظهار داشت که تا این لحظه 75 نفر در درگیری میان تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی در مقابل مجلس، زخمی و راهی بیمارستان شده اند.

میشل عون رئیس جمهور لبنان از وزیر دفاع، کشور و فرماندهان امنیتی این کشور خواست تا با آشوب و ناآرامی به وجود آمده در پایتخت این کشور مقابله کرده و از اموال خصوصی و عمومی محافظت کنند.

سعد الحریری نخست وزیر مستعفی لبنان نیز به ناآرامی ها در بیروت واکنش نشان داد و تأکید کرد که درگیری ، آتش زدن و اقدامات خرابکارانه در بیروت، اقدامی مشکوک و مردود بوده و نیروهای امنیتی و نظامی باید از پایتخت حمایت کرده و باخرابکاران و نفوذی ها مقابله کنند.

وی هشدار داد: بیروت عرصه ای برای مزدوران و سیاست های تعمدی برای از بین بردن تظاهرات مسالمت آمیز ملت نخواهد شد.

لبنان از هفدهم ماه اکتبر سال 2019 (28 مهر) صحنه اعتراضات مردمی است که خواستار مبارزه با فساد و بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی هستند.

حسان دیاب 28 آذر ماه با 69 رأی مأمور به تشکیل دولت لبنان شد و پیش بینی کرد ظرف شش هفته این اقدام را انجام خواهد داد، اما رایزنی هایش طی هفته های گذشته پیشرفت قابل ماحظه ای نداشته است.

وبگاه النشره در گزارشی به تشریح دلایلی پرداخت که باعث شده دولت جدید تا کنون تشکیل نشود. (جزئیات بیشتر)

ق

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4577

به "شب ناآرام بیروت؛ شلیک گاز اشک آور برای جلوگیری از تعرض به مجلس لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب ناآرام بیروت؛ شلیک گاز اشک آور برای جلوگیری از تعرض به مجلس لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید