شرافت و حیثیت اروپا در برجام زیر سوال رفت

به گزارش جعبه مهر، نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه حیثیت اروپا در برجام به دلیل اتکا به آمریکا به تاراج رفته است گفت: شرافت و حیثیت آنها در عرصه بین الملل زیر سوال رفته و ماهیت ناتوان و ضعف شان را نشان دادند.

شرافت و حیثیت اروپا در برجام زیر سوال رفت

در سفر با بهترین تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش گروه رسانه های جعبه مهر، سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس در خصوص عملکرد اخیر فرانسه، انگلیس و آلمان در موضوع برجام نسبت به جمهوری اسلامی ایران گفت: کشورهای اروپایی با وجود آنکه همیشه با جمهوری اسلامی ایران رفتاری داشته اند اما عملکرد آنها در برجام، ضعف آنها را در مقابل آمریکا بیش از پیش نشان داد.

وی اضافه نمود: ضعف، نداشتن استقلال و ماهیت وابسته اروپایی ها باعث شد تا با کوچکترین اعمال فشار آمریکا در برجام نسبت به این توافق این اقدامات را انجام دهند که این نشان دهنده ناتوانی آنها در تأمین استقلال و امنیت شان است.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره واکنش جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدید فعال کردن مکانیسم ماشه از سوی انگلیس، فرانسه و آلمان برای تحت فشار قرار دادن تهران گفت: قطعاً سیاست خارجی کشورمان نسبت به مواضع اخیر اروپایی ها سکوت نخواهد کرد و موضع گیری روشنی داشته، کما اینکه وزیر امور خارجه اعلام کردند که اروپا پس از آن فروش شرافت خود و از دست دادن صندلی اخلاقی و حقوقی خود با فشارهای بیشتری از طرف آمریکا روبرو خواهد شد.

وی اضافه نمود: علی رغم عدم پایبندی اروپایی ها به تعهدات شان در قبال ایران، تهران در چند مرحله به آنها فرصت داد تا تعهدات شان را در برابر جمهوری اسلامی انجام دهند که باز هم شاهد عدم ایفای وظایفشان بودیم و به جز حرف، اقدامی و عملی نکردند لذا پنجمین گام را به عنوان آخرین گام کاهش تعهدات برجامی برداشتیم.

حسینی گفت: مجلس، حمایت قاطع و کاملی را از اقدامات دولت در خصوص کاهش تعهدات برجام داشته و خواهد داشت و قطعا 3 قوه در برابر اقدامات اروپایی ها ساکت نخواهد بودند.

وی اضافه نمود: موضع جمهوری اسلامی ایران و حقانیت آن در بحث هسته ای در عرصه بین الملل برای همگان روشن است ضمن اینکه ثابت شده است که اروپایی ها در قبال ایفای وظایفشان نسبت به جمهوری اسلامی کوتاهی نموده و با بیان حرف های توخالی ناتوانی اشان را نشان دادند و به همین دلیل حیثیت آنها به خطر افتاده و در حال تکاپو هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس توضیح داد: جمهوری اسلامی تمامی تعهداتش را در برجام انجام داد ولی به دلیل عدم اجرای وظایف طرف مقابل گام به گام به شرایط قبل بازگشتیم؛ این در حالی است که داشتن برنامه صلح آمیز هسته ای حق مسلم و طبیعی ایران است که با شرایط بوجود آمده بار دیگر این حق جمهوری اسلامی ثابت شد.

وی گفت: چهره حقیقی اروپایی ها در این زمینه با عدم استقلال و اتکای شان به آمریکا و تکرار بدعهدی شان و به تعبیری تاراج حیثیتشان در عرصه بین الملل روشن شده است.

حسینی گفت: برجام دستاورد چندجانبه گرایی بوده است که در این توافق ایران بنا به بدعهدی بنا طرف اروپایی به کاهش تعهداتش اقدام نموده است.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: اروپایی ها در برجام فرصت سوزی کردند و نشان دادند فقط حرف می زنند و در پشت اظهاراتشان عملکردی وجود ندارد؛ ضمن اینکه با عدم ایفای تعهداتشان، اینک شرافت و حیثیت خود را بیش از پیش زیر سوال بردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4347

به "شرافت و حیثیت اروپا در برجام زیر سوال رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرافت و حیثیت اروپا در برجام زیر سوال رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید