فدراسیون والیبال تعارف با کولاکوویچ را کنار بگذارد

به گزارش جعبه مهر، پاسور سابق تیم ملی گفت: فدراسیون والیبال باید تعارف ها را کنار بگذارد و از سرمربی تیم ملی کار بخواهد، همانطور که از ولاسکو کار خواستند و والیبال ایران را متحول کرد.

فدراسیون والیبال تعارف با کولاکوویچ را کنار بگذارد

امیر حسینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص عملکرد تیم ملی در مرحله پایانی لیگ ملت های والیبال اظهار کرد: بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم، اما نتیجه ای که می خواستیم، عایدمان نشد. کولاکوویچ پیش از این نیز گفته بود که برای نتیجه پا به این تورنمت گذاشته، اما متاسفانه به این هدف نرسیدیم. بازیکنان عملکرد فوق العاده ای داشتند. میلاد عبادی پور در دیدار برابر برزیل یک فوق ستاره بود. سعید معروف نیز مانند همواره عملکرد درخشانی داشت، اما این مربیان بودند که نتوانستند به تیم یاری نمایند. ست پنجم، ست مربیان است، تیمی که با سه پوئن اختلاف پیش است، باید بتواند به هر نحوی که شده اختلاف را حفظ کند.

وی با اشاره به صحبت های کولاکوویچ در خصوص قدرت بالای برزیل اعلام کرد: تاکنون برزیل را به این شکل ندیده بودم. تیم ملی برزیل شبی متزلزل و پرفشار را پشت سر گذاشت و بازی چشم نوازی ارائه نداد. فقط در بخش سرویس و چند بازیکنش عملکرد خوبی داشتند. برزیل در توپ گیری و دریافت، در بین تیم های دنیا سرآمد است، اما لیبروهای این تیم پوئن های زیادی به ایران دادند. می توانستیم به خوبی از اشتباهات فردی بازیکنان شان استفاده کنیم و امتیاز بگیریم.

پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران در خصوص دلیل اصلی ناکامی ایران در مرحله پایانی گفت: کادرفنی تیم ملی به خوبی نتوانست بازیکنان را برای این دو دیدار تهییج و آماده کند. کادرفنی باید اهمیت دو بازی پایانی را برای بازیکنان جا می انداخت. از سوی دیگر فکر می کنم بازیکنان در دیدار برابر برزیل و لهستان به خوبی راهنمایی نشدند، وگرنه با توجه به عملکرد فوق العاده بازیکنان باید نتیجه بهتری می گرفتیم. سطح بازی امیر غفور در این دو دیدار فراتر از والیبال ایران بود. تاکنون در ایران چنین پشت خط زنی ندیده بودم که با قدرت و صلابت بازی کند. غفور علاوه بر عملکرد فوق العاده اش در سرویس ، در دفاع و حمله نیز عملکرد مثبتی داشت. احساس می کنم بازیکنان برای این دو دیدار به خوبی مهیا نشده بودند. از سوی دیگر اعتمادبه نفس و غرور بازیکنان نیز کمی بالا رفته بود. با توجه به صحبت های کولاکوویچ که گفته بود ایران فقط برای حضور در فینال به آمریکا آمده است، فشار روی بازیکنان زیاد شده بود. تیمی که فقط نتیجه می خواهد طبیعتاً روی بازیکنانش هم فشار وارد می گردد.

حسینی در خصوص عملکرد کولاکوویچ در هنگام تعویض ها در دو دیدار پایانی لیگ ملت ها مطرح کرد: متاسفانه تعویض ها در تیم ملی ایران کلیشه ای شده است. بازیکنی که در بازی قبلی روی چند پوئن و یا یک ست خوب کار نموده باشد را در بازی بعد در ترکیب قرار می دهند تا بگویند ترکیب را تغییر دادیم و کار جدیدی نموده ایم. برزیل را ببینید. چند بازیکن اصلی خود را به طور کامل کنار گذاشت. رزنده، پاسور اصلی تیم ملی برزیل فقط در پوئن های حساس وارد بازی می شد. در بازی ایران و برزیل هر دو مربی ضعیف کار کردند. اشتباهات از مربیان بود تا بازیکنان. آن چیزی که از هینن در دو بازی ابتدایی لهستان دیدم، از مربیان ایران و برزیل ندیدم. هینن جسارت و کاریزمای خاصی دارد، برای هر پوئنش برنامه و بررسی جدایی دارد. هینن هر موقع تایم استراحت می گیرد، کدهایی که بررسیورش در اختیار او قرار داده را به بازیکنانش منتقل می نماید و بازیکنانش طبق همان بررسیها عمل می نمایند.

وی در خصوص عملکرد خوب ایران در مرحله مقدماتی و عدم استمرار آن در مرحله پایانی توضیح داد: تیمی هستیم که بازیکنان مان چندین سال است در کنار یکدیگر بازی می نمایند و به خوبی با یکدیگر هماهنگ شده اند. تیم هایی همانند روسیه و لهستان در ابتدای تورنمت از بازیکنان جوان شان استفاده کردند و پس از پنج هفته با آمادگی و هماهنگی کامل در مرحله پایانی حضور یافتند. ما در بازیکنان مان حالت فرسایشی به وجود آوردیم. مسافت های طولانی و بازی های متوالی فقط آسیب دیدگی بازیکنان را بیشتر می کرد.

پاسور سابق تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که با توجه به محک اصلی ایران در مرحله پایانی، برای انتخابی المپیک چگونه باید برنامه ریزی کنیم، گفت: فدراسیون والیبال باید تعارف ها را کنار بگذارد. باید از مربی کار بخواهند. مربی خوب خارجی آورده ایم و پول بیت المال را به او می دهیم که عملکرد مثبتی داشته باشد. همانطور که از ولاسکو کار خواستند و والیبال ایران را متحول کرد.

حسینی ادامه داد: با توجه به شناختی که از اکبری و رضایی دارم، این دو مربی می توانستند به سرمربی یاری نمایند، اما هیچ کاری انجام ندادند. اگر هم کاری انجام می دادند مورد مقبول سرمربی قرار نمی گرفت. از پیمان اکبری گلایه دارم چرا که با وجود نواقصی که در تیم وجود داشت، تغییری در تیم اعمال نکرد، در حالی که در تیم خودش با وجود چنین نواقصی بلافاصله تغییرات لازم را انجام می داد. باید میان مربیان تیم ملی و بررسیورها با سرمربی تعامل برقرار گردد. تاکنون دست کولاکوویچ برگه بررسیی ندیده ام که بخواهد از آن استفاده کند و به بازیکنان شرح دهد.

وی اضافه نمود: تکلیف فدراسیون والیبال باید زود معین گردد. کار فدراسیون با یک بام و دو هوا جلو نمی رود. سال جاری مهم ترین سال والیبالی ایران محسوب می گردد. انتخابی المپیک و مسابقات قهرمانی دنیا را در پیش داریم. اگر نمی خواهند انتخابات فدراسیون والیبال را برگزار نمایند، حداقل به داوری اختیار تام بدهند، در غیر این صورت انتخابات را هر چه زودتر برگزار نمایند. با بلاتکلیفی حال حاضر فدراسیون، والیبال ایران قطعاً آسیب خواهددید. سال جاری تنها سالی بود که می توانستیم در لیگ ملت ها روی سکو برویم. اگر برنامه ریزی درستی شکل می گرفت، می توانستیم به عنوان صدرنشین صعود نموده و پس از پیروزی مقابل روسیه در فینال حضور یابیم.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2239

به "فدراسیون والیبال تعارف با کولاکوویچ را کنار بگذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون والیبال تعارف با کولاکوویچ را کنار بگذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید