فرار از مسئولیت کرونا به سبک رئیس پنتاگون

به گزارش جعبه مهر، تا به امروز در 150 پایگاه نظامی در 41 ایالت آمریکا موارد ابتلا به کرونا شناسایی شده و نیرویی دریایی این کشور نیز با جدی ترین شرایط روبه رو شده است.

فرار از مسئولیت کرونا به سبک رئیس پنتاگون

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته به فرافکنی مسئولیت واشنگتن در برخورد با کرونا پیوست. مثل بعضی سیاستمداران دیگر آمریکا، او هم چین را به ارایه اطلاعات نادرست و غیرشفاف متهم کرد.

باید دانست دقیقاً یک روز پیش از این گفتار، تعداد نظامیان مبتلا به کرونا در هواپیمابر تئودور روزولت همچنان رو به افزایش گذاشته به 655 نفر رسید و یک نفر از میان آن ها نیز پیش تر جان باخته بود. بدتر این که هواپیمابرهای دیگر آمریکا مانند رونالد ریگان، کارل وینسون و نیمیتز نیز موارد کرونایی خود را گزارش نموده اند. تا به امروز در 150 پایگاه نظامی در 41 ایالت آمریکا موارد ابتلا به کرونا شناسایی شده و نیرویی دریایی این کشور نیز با جدی ترین شرایط روبه رو شده است.

اوضاع نمی بایست تا این حد بحرانی می شد. 30 مارس، برت کروزیر کاپیتان هواپیمابر روزولت به وسیله نامه ای به افسران بلندپایه نیروی دریایی خواهان لنگراندازی و قرنطینه خدمه مبتلا در ساحل شد اما درخواست او رد شد و نیروی دریایی نیز او را از مقام خود برکنار کرد. مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز در گفت وگو با CNN پشتیبانی خود از برکنار کردن کروزیر را بیان کرد و گفت ماجراهایی که کروزیر در آن نامه تعریف کرد، واقعی نبودند.

اما واقعی بودن آن ماجراها ثابت شد و این، سیلی سنگینی به مارک اسپر و دیگر افراد مربوطه بود. با این حال، نیروی دریایی باید کاری می کرد، بنابراین، آن ها به غیرقابل انکار خواندن احتمال تصدی دوباره کروزیر به منظور کسب رضایت سربازان از یک سو و تقلید از دیگر سیاستمداران آمریکا و توسل به حیله های سیاسی، روی آوردند.

شرایط جدی کنونی در آمریکا را تأخیر بعضی افراد در آن کشور در اتخاذ تدابیر لازم برای مهار کرونا به وجود آورده است و این تأخیر نیز ناشی از روینمودهای سیاسی خاص آن ها است. لو رفتن این کوتاهی و رکود مالی کشور، آن ها را دچار اضطراب نموده است و به اجرای یک برنامه مشترک فرافکنی مسئولیت، منجر شده است.

+

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5804

به "فرار از مسئولیت کرونا به سبک رئیس پنتاگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار از مسئولیت کرونا به سبک رئیس پنتاگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید