فروش سوالات کنکور در فضای مجازی دامی برای داوطلبان

به گزارش جعبه مهر، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا هشدار داد: افراد سودجو با راه اندازی سایت های جعلی و تبلیغات مختلف در فضای مجازی مبنی بر فروش و واگذاری سوالات کنکور مترصد کلاهبرداری از متقاضیان هستند.

فروش سوالات کنکور در فضای مجازی دامی برای داوطلبان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران،معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا هشدار داد: افراد سودجو با راه اندازی سایت های جعلی و تبلیغات مختلف در فضای مجازی مبنی بر فروش و واگذاری سوالات کنکور مترصد کلاهبرداری از متقاضیان هستند.

سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این موضوع، گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری کنکور سال 1399 افراد کلاهبردار با طراحی پلت فرم های مجرمانه در فضای مجازی مدعی دسترسی و واگذاری سوالات کنکور به داوطلبان متقاضی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به تقویم اجرای طرح های عملیاتی پلیس فتا در فضای مجازی، متناسب با مناسبت ها و ایام خاص کارگروه های ویژه ای در پلیس فتا ناجا و رده های استانی و شهرستانی ضمن رصد و پایش وقایع در حال انتشار در فضای مجازی، در صورت مشاهده موارد مجرمانه با آن ها برخورد می کنند.

این مقام انتظامی خبر داد: تا به امروز تعدادی افراد مجرم در استان های مختلف کشور از جمله فارس، کردستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و خوزستان که با راه اندازی سایت ها و کانال هال مختلف در بستر شبکه های اجتماعی و تبلیغات فریبنده در این خصوص درصدد کلاهبرداری برای فروش سوالات کنکور بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا شرح داد: با تجزیه و تحلیل فعالیت مجرمانه متهمان، مشخص شد تمامی اقدامات این افراد صرفا کلاهبرداری محض بوده و هیچ گونه مدارکی دال بر دسترسی آنان به سوالات کنکور سال 1399 محرز نشده است.

سرهنگ پاشایی در ادامه به شیوه کلاهبرداری این مجرمان اشاره و گفت: افراد سودجو در ازای واگذاری سوالات کنکور به متقاضیان مبالغ مختلفی را از آنان دریافت می کنند و دیگر جوابگوی تماس های افراد نخواهند بود و یا با واگذاری نمونه سوالات کنکور سال های گذشته از متقاضیان کلاهبرداری می کنند.

بر اساس گزارش سایت پلیس، این مقام انتظامی گفت: مجرمان با ترفند اجاره کارت های بانکی سایر افراد و با استفاده از سیم کارت هایی که به هیچ عنوان به نام آن ها نیست فرآیند کلاهبرداری خود را انجام می دهند؛ این در حالی است که در هنگام کشف جرم اشخاصی که به هر دلیلی کارت بانکی و یا سیم کارت خود را در اختیار این مجرمان قرار داده اند نیز مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند و باید جوابگوی این فعل مجرمانه عمدی یا سهوی خود باشند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید بر اینکه متقاضیان به هیچ عنوان به تبلیغات فریبنده و دروغین فروش سوالات کنکور توجه نکنند؛ از خانواده داوطلبان خواست نظارت بیشتری بر عملکرد سایبری فرزندان خود داشته باشند تا آن ها طعمه افراد کلاهبردار نشوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7101

به "فروش سوالات کنکور در فضای مجازی دامی برای داوطلبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش سوالات کنکور در فضای مجازی دامی برای داوطلبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید