فوت و فن های رسانه های معاند برای داغ کردن کوره آشوب

به گزارش جعبه مهر، با آغاز اعتراضات مردمی بازوی رسانه ای دشمن مطالبات به حق مردم را به اغتشاش و آشوب تبدیل کردند.

فوت و فن های رسانه های معاند برای داغ کردن کوره آشوب

به گزارش، پس از اجرایی شدن طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین، در 100 نقطه از کشور ابتدا شاهد اعتراضات و تجمعات آرام بودیم و بعضی از مردم نگران، بعضی ناراحت و ناراضی شدند در این میان فرصت برای آشوب، شورش و اغتشاش عده ای از نفوذی ها و سرسپردگان رجوی و پهلوی فراهم شد.

با آغاز اعتراض مردمی و مطالبات به حق مردم نسبت به نحوه اجرا و زمان طرح، عناصر داخلی وابسته و سرکردگان پهلوی و رجوی فضای اعتراض را به اغتشاش تبدیل کردند و بلافاصله بازوی رسانه ای و ارتباطی غربی، عبری و عربی این گروهک ها دیری نپایید که تهیج، راهنمایی و میدان داری اعتراض و مطالبات به حق مردم را به اغتشاش و آشوب تبدیل کردند.

نقش رسانه هایی نظیر بی بی سی، voa و رسانه تازه تاسیس برانداز ایران اینترنشنال و … را همیشه در بحران آفرینی و بحران زایی شاهد بودیم، از فتنه 88 تا فتنه 96 و سال جاری نیز در فتنه بنزینی.

این رسانه ها با پوشش آنلاین، مخابره اخبار اغتشاشات آن هم در قالب اعتراض مردمی، ضریب دادن به این حوادث و استفاده از تاکتیک هایی نظیر کلی گویی، سانسور، نواخت موجی بر ذهن مخاطبان، تحلیل های مغرضانه، بزرگ نمایی و … جهت تهییج، تحریک و راهنمایی معترضین همیشه درصدد میدان داری و تغذیه رسانه ای مخاطبان، معترضان و آشوبگران بودند.

بحران زایی رسانه های غربی در همین آشوب های ساختارمند و سازمان یافته که در سال های اخیر تحت پروژه نافرمانی مدنی پیاده می گردد و از مدت ها ضد انقلاب خارج نشین به رهبری پهلوی و … مترصد فرصتی برای بهره از اعتراض و مطالبات مردم بودند نمایان و بر هیچ کس پوشیده نیست.

میدان داری وابستگان پهلوی که به اذعان خود چند سال برای نافرمانی مدنی در ایران در حال برنامه ریزی بودند بلافاصله شراره های آتش، آشوب و اغتشاش را بر سر مردم ریختند و رنگ آرامش را از مردم سلب کردند.

به همین دلیل، بی بی سی فارسی دوشنبه 27 آبان 1398، در یکی از بخش های خبری خود تریبون را در اختیار امیرحسین اعتمادی قرار می دهد. اعتمادی که از سازمان دانش آموختگان لیبرال ایران معرفی می گردد کسی است که در حال حاضر ساکن واشنگتن دی سی آمریکاست و دبیرکلی این سازمان ضدانقلاب را برعهده دارد.

اعتمادی ضدانقلاب خارج نشین در بخشی از تبادل نظر خود با بی بی سی فارسی می گوید: اعتراضات اخیر ایران هم رهبر ملی دارد و هم فرمانده میدانی؛ دو ـ سه سال است برای این اعتراضات ساز مان دهی و شبکه سازی و حتی شعارنویسی شده است.

کار ویژه رسانه های بیگانه اعم رسانه ملکه انگلیس تا ایران اینترنشنال سعودی و دیگر رسانه های امریکایی و عربی همگی در اغتشاشات اخیر یک به تعبیر راهبر و سکاندار انقلاب اسلامی یک توطئه عمیقِ وسیعِ بسیار خطرناکی که آن همه هم پول خرجش شده بود، چقدر زحمت کشیده بودند که بتوانند در یک بزنگاهی، در یک فرصتی این حرکت تخریب و تحریق و آدم کشی و شرارت و مانند این ها را انجام بدهند و به مناسبت این قضیّه بنزین فکر کردند که حالا این فرصت برایشان پیدا شده و لشکر خودشان را وارد میدان کردند در یک گزاره خلاصه می گردد و آن سلب امنیت خدشه ناپذیر 40 ساله از مردم ایران بود ایجاد نا امنی در حوزه اجتماع، اقتصاد و التهاب آفرینی در بازار مهمترین خواسته رسانه های بیگانه در اغتشاشات اخیر بود.

بطور مثال با نگاهی به اخبار و اطلاعات منتشر شده در سایت بی بی سی و کانال تلگرامی این رسانه می توان دید که این رسانه عملا به اتاق جنگ رسانه ای و راهنمایی آشوب تبدیل شده است به همین دلیل ارتباط گیری با مخاطبان داخلی، پوشش ویژه اغتشاشات، آغاز زودهنگام برنامه های خبری و برچسب زنی های تحریف شده را در دستور کار قرار داده تا بتواند به هدف متوهمانه خود که براندازی نظام است برسد.

بی بی سی فارسی همچون دیگر رسانه های لندن و نیویورک نشین معاند نظام کوشش می نماید تا با به حاشیه راندن اعتراضات نسبت به افزایش قیمت بنزین، آن را به اعتراض به کلیت نظام نسبت دهد و در گزارشی اعتراضات را به اعتراض به کل پیکره نظام نسبت می دهد و آرامش از دست رفته را آبی می داند کهع دیگر به جوی برنخواهد گشت.

روزنامه فرهیختگان که به آنالیز عملکرد بی بی سی پرداخته نشان می دهد که بی بی سی تنها در روز دوشنبه 27 آبان، بیش از 12 تحلیل منتشر نموده تا مخاطبانش به این نتیجه برسند اتفاقی که در ایران در حال رخ دادن است، رخدادی مشابه سال 57 است و به اصطلاح خود شورش فرودستان را در مقابل انقلاب مستضعفان قرار دهد!

رضا واعظی کارشناس حوزه رسانه با اشاره به نقش رسانه ها در بحران زایی و بحران زدایی گفت: رسانه ها در کاهش و مدیریت بحران و یا در تشدید و افزایش بحران نقش ویژه ای دارند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر بر سر موضوع مدیرت مصرف سوخت اضافه نمود: رویکرد و ماهیت رسانه های غربی علیه جمهوری اسلامی بر شق دوم یعنی بحران زایی، تشدید، تکثیر و گسترش دامنه اعتراضات به سایر مناطق بود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه رسانه های غربی و عربی با استفاده از ارائه تصاویر آرشیوی که گفته می شد از طرف مخاطب به دست آن ها آمده در راستای تشدید بحران قدم بر می داشتند مطرح نمود: رویکرد اصلی این رسانه ها را یک رویکرد تهاجمی باید ارزیابی کرد و در قالبی برای ایجاد نا امنی و گسترش بحران طراحی شده بود.

واعظی خاطر نشان کرد: تقسیم کاری که این رسانه ها داشتند به دنبال ایجاد التهاب، ایجاد شرایط بحرانی و تکثیر بحران و فراگیر کردن اعتراضات بودند.

وی با بیان اینکه این رسانه ها برای باور پذیر کردن مخاطب از تصاویر آماتور استفاده می کردند توضیح داد: رسانه های بیگانه از جمله بی بی سی و ایران اینترنشنال و … در راه اندازی جنگ روانی و استفاده از تاکتیک های رسانه ای تفاوت روشنی نداشتند، اما بعضی رسانه ها حرفه ای تر عمل می کردند.

استاد حوزه ارتباطات و رسانه در ادامه با بیان اینکه رسانه های داخلی هر چه بی اعتماد تر می شوند رسانه های بیگانه اعتبار کسب می نمایند تاکید نمود: میزان اعتماد به رسانه های خود را باید افزایش دهیم و اگر اعتمادسازی انجام شد دیگر مخاطب سراغ رسانه های بیگانه نمی رود.

این استاد دانشگاه بیان نمود: در اتفاقات اخیر به دلیل اینکه رسانه های داخلی دچار ضعف مدیریت رسانه ای و انفعال بودند از مزیت رقابتی که داشتیم نتوانستند استفاده نمایند و در چنین حالتی رسانه های غربی به صحنه می آیند و میدان داری می نمایند. سرعت و چالاکی در مدیریت بحران بسیار مهم است، اما رسانه های ما، چون در این حوزه ضعف دارند بلافاصله عرصه را برای ورود رسانه های خارجی فراهم می نمایند.

اتفاقات اخیر رخ داده در چند روز از نظر سطح، گستره و عمق نسبت به حوادث سال 88 و 96 بیشتر بود و شاید بتوان گفت که یکی از بزرگ ترین آشوب های سال های بعد از انقلاب در سال 98 رخ داد.

رسانه های غربی که ماهیت ضد مردمی، ضد ایرانی بودن آن ها عیان تر از گذشته شده است با ریختن بنزین بر روی شراره های آتش مانع فروکش کردن آشوب ها می شدند تا بتوانند در بستر اعتراضی که به اغتشاش تبدیل شده خوراک خبری و تهاجم به جمهوری اسلامی را تهیه نمایند.

منبع: راه دانا

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4074

به "فوت و فن های رسانه های معاند برای داغ کردن کوره آشوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت و فن های رسانه های معاند برای داغ کردن کوره آشوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید