قیمت جدید تخم مرغ اعلام شد ، تصمیم گیری درباره قیمت نان

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران : معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اعلام کرد که با توجه به افزایش جدید قیمت تخم مرغ، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده 16 هزار و 900 تومان است.

قیمت جدید تخم مرغ اعلام شد ، تصمیم گیری درباره قیمت نان

به گزارش خبرنگارانبه نقل از خبرآنلاین، قاسمیان در یک برنامه خبری درباره مصوبات یکصد و نوزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار، گفت: در این جلسه بنا به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی قیمت مصوب جدید تخم مرغ اعلام شد و بر این اساس قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از 12 هزار تومان به 14 هزار تومان تغییر کرد. با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ، قیمت جدید هر کیلو گرم تخم مرغ برای مصرف کننده نیز 16 هزار و 900 تومان خواهد بود. قیمت تخم مرغ بسته بندی نیز بررسی خواهد شد و کارگروه ستاد تنظیم بازار بزودی این قیمت ها را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه افزایش قمیت تخم مرغ براساس بررسی مستندات ارائه شده از سوی انجمن اجرا شده و سازمان حمایت با در نظر دریافت افزایش قیمت نهاده ها، پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی را مصوب کرد، شرح داد: به دلیل ایجاد انگیزه در بخش تولید و با توجه به اینکه بخش اعظمی از تخم مرغ دپو شده بود، مجوز افزایش قیمت تخم مرغ داده شد. با توجه به اقدامات اجرا شده در هفته آینده فرایند ثبات نسبی در قیمت را خواهیم داشت.

اما هدایت اصغری، مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار در این برنامه مدعی شد که با قیمت معین شده تولیدکنندگان سودی نمی کنند که معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت آن را رد کرد.

در ادامه قاسمیان بیان نمود که در راستای تنظیم بازار مقرر شد تا شرکت پشتیبانی امور دام با نظارت وزارت جهاد کشاورزی ماهانه 80 هزار تن تخم مرغ را تامین کند که نظارت بر نحوه توزیع این تخم مرغ ها تا بنکداری ها بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و پس از آن یعنی در بخش خرده فروشی بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

دو روز پیش ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو تخم مرغ در مرغداری را به 14 هزار تومان افزایش داده که سومین افزایش قیمت این محصول در سال جاری است. گفتنی است که هفته گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ در سطح خرده فروشی ها به 40 هزار تومان رسید.

قاسمیان در مورد قیمت نان نیز تاکید کرد که افزایش قیمتی در مورد نان وجود ندارد.

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد افزایش قیمت مواد شوینده نیز اظهار کرد: در جلسه ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت مواد شوینده پذیرفته نشد و براین اساس هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت مواد شوینده وجود ندارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8795

به "قیمت جدید تخم مرغ اعلام شد ، تصمیم گیری درباره قیمت نان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جدید تخم مرغ اعلام شد ، تصمیم گیری درباره قیمت نان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید