لزوم همکاری و هم افزایی دستگاهای استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی

به گزارش جعبه مهر، وزیر کشور بر لزوم همکاری و هم افزایی دستگاهای استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

لزوم همکاری و هم افزایی دستگاهای استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی

به گزارش از ، رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با اشاره به رونمایی سند توسعه استان فارس گفت: یک طرف قضیه سند است اما یک طرف دیگر اداره و انگیزه انجام کار است که اگر نباشد هیچ سندی راه گشا نیست.

او تاکید کرد: کسی که معتقد به اقتصاد مقاومتی و حکومت اسلامی نیست جایش در جلسه ستاد نیست، زیرا اگر شما بخواهید اقتصاد مقاومتی پیش می رود.

رحمانی فضلی از استاندار فارس خواستار اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی شد و ادامه داد: ضرورت اقتصاد مقاومتی فقط بعد اقتصادی نیست و در حال حاضر امنیت، استقلال با اقتصاد تعریف می شود.

او با انتقاد از اینکه یک اداره یا دستگاه اجرایی کاری که می توانند در یک ماه انجام دهد 6 ماه بطول می انجامد، شرح داد: باید از روی شهدا خجالت کشید و کار مردم را سریع انجام داد.

وزیر کشور امنیت را از مهمترین مساله در جهان کنونی بیان کرد و ادامه داد: امنیت داخلی و خارجی بستگی به اوضاع اقتصادی دارد و فشار ها و تهدیدات در حوزه اقتصادی است و باید همت کنیم آن را برداریم.

او بیان کرد که مقاومت باعث شده که برخی ها التماس کنند پای مذاکره بشینیم ولی مقاومت کنونی کافی نیست و مردم در شرایط اقتصادی و تورم سختی ها را تحمل می کنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه کشور های همسایه از جمله (سوریه، عراق، افغانستان و یمن) با وجود جنگ بعد از 15 سال ثبات پیدا نکردند و در وضع نامناسب زندگی می کنند، گفت: امروز عزت، استقلال، قدرت، عظمت و منافع کشور در دست مدیران است و باید آن را حفظ کنند.

رحمانی فضلی بیشترین نارضایتی مردم، از وضعیت اقتصادی گفت و گفت: باید همه مسئولان تلاش کنند تا مسائل از دوش مردم برداشته شود.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه استقلال ما وابسته به اقتصاد است، شرح داد: یکی از دغدغده های مهم رهبری اقتصاد است و بایستی در این زمینه مسایل را حل کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در برخی حوزه ها از جمله صنایع نظامی حرف برای گفتن داریم، افزود: کشور ایران در تمامی زمینه ها گام های خوبی برداشته شده ولی مطلوب نیست.

وزیر کشور با اشاره ظرفیت های استان فارس گفت: در کشور 31 شهرستان به عنوان الگوی اجرای طرح اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است و تا کنون حدود 90 اختیار از دولت دریافت کرده ایم که برخی از این اختیارات به فرمانداران 31 شهرستان تفویض شده که در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شود که در فارس شهرستان خرامه انتخاب شده است .در استان فارس 125 مجوز های بی نام صادر شده و این اقدام کار بسیار خوبی است.

رحمانی فضلی بر لزوم هم افزایی و همکاری همه دستگاه های اجرای تاکید کرد و ابراز داشت: سازمان ها باید ارزیابی دقیق و 3 ماهی یکبار را در دستور کار خود قرار دهند.

م

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3300

به "لزوم همکاری و هم افزایی دستگاهای استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم همکاری و هم افزایی دستگاهای استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید