مار شگفت انگیز سه چشم در استرالیا

به گزارش جعبه مهر، گروهی از کاوشگران در استرالیا پیروز به شناسایی یک مار شگفت انگیز سه چشم در شهر کوچک هامپتی دو شده اند، هر چند این ماه تنها دو ماه به زندگی خود ادامه داد.

مار شگفت انگیز سه چشم در استرالیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از تک تایمز، اگر چه در کشور استرالیا انواع بسیار مختلفی از مارها زندگی می نمایند، اما شناسایی ماری با سه چشم در این کشور پدیده ای بسیار نادر است.

سه چشم این مار که از نوع پیتون است، سالم و فعال بوده اند. چشم اضافی این مار بر روی پیشانی آن قرار داشته است. مار مذکور به طور اتفاقی در حوالی بزرگراه آرنهم شناسایی شد و طول آن در حدود 40 سانتیمتر بوده است.

نکته جالب توجه دیگر در خصوص این مار زنده ماندن آن است، زیرا مارهای مادر معمولا تخم های فرزندان خود را که دچار مشکل باشد شناسایی نموده و می بلعند. از سوی دیگر مارهایی که با اختلال های مختلف به جهان می آیند معمولا تنها چند روز زنده می مانند، اما این مار دو ماه زنده مانده و انتها در آوریل سال 2019 مرد.

تهیه عکسی با اشعه ایکس از سر این مار نشان داد که وجود سه چشم در سر این مار نتیجه وجود دو اسکلت در سر آن نبوده است و تحقیقات در خصوص نحوه شکل گیری این چشم اضافه ادامه دارد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1659

به "مار شگفت انگیز سه چشم در استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مار شگفت انگیز سه چشم در استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید