محقق ایرانی 31 داروی کاندیدای درمان کرونا را شناسایی کرد

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران به نقل از کمبریج ایندپندنت، یک شرکت در کمبریج انگلیس فهرستی از 31 دارو را شناسایی نموده که هم اکنون تأیید شده یا در مراحل آخر آزمایش های بالینی قرار دارند و گزینه های احتمالی برای درمان کووید 19 به حساب می آیند.

محقق ایرانی 31 داروی کاندیدای درمان کرونا را شناسایی کرد

این شرکت AI VIVO نام دارد و پیمان گیفانی محقق ایرانی و دانشیار ارشد پژوهشی دانشگاه کمبریج، مؤسس و مدیر ارشد آن است.

AI VIVO با استفاده از روش فنوتیپی مبتنی بر هوش مصنوع، ویژگی های قابل آنالیز 90 هزار ترکیب دارویی را در 15 روز ارزیابی نموده است. همچنین شرکت مذکور در مرکز نوآوری زیستی واقع در پاک علوم کمبریج قرار گرفته است و با یاری نمونه های واقعی از سلول های مبتلا به کووید 19 مدل تأثیرگذاری ویروس بر ریه ها را ساخته است.

در مرحله بعد یک موتور پیش بینی 31 دارو را برای درمان کووید 19 کاندیدا کرد. این داروها حدود 0.05 درصد از درمان هایی هستند که تا به امروز مورد آنالیز قرار گرفته اند.

دیوید کلیوی یکی از سرمایه گذاران این شرکت می گوید: ما درباره آزمایش داروهایی که در صدر این فهرست هستند با تعدادی از سازمان های دولتی و داروسازی مذاکره کردیم. این داروها شاید به مقابله با ویروس کرونا یاری نمایند. اکنون ما اطلاعات حیاتی در اختیار داریم. بسیار مهم است که این داروها را با سرعت آزمایش کنیم.

میان داروهای شناسایی شده توسط این شرکت نام های آشنایی نیز دیده می گردد، مانند کلروکین (داروی ضد مالاریا)، دگزامتازون، سیرولیموس (یک داروی سرکوب سیستم ایمنی)، تاکرولیموس (داروی سرکوب سیستم ایمنی)، تالیدومید (داروی سرطان).

پیمان گیفانی می گوید: ما گروهی از محققان زیست شناس مولکولی، داروساز سیستمی، مهندس کنترل و کارشناسان یادگیری ماشینی هستیم و معتقدیم شناسایی تغییرات فنوتیپی در شرایط بیماری کلیدی برای یافتن درمان مؤثر است.

او در ادامه اضافه نمود: دانش ما درباره ویروس کووید 19 اندک است. تأثیر آن بر بافت های بدن نیز همچنان تحت آنالیز است. این امر دانش ما درباره آنکه ویروس کووید 19 چه بافت هایی را هدف می گیرد محدود می نماید. همچنین این فرایند بدان معنا است که روش فنوتیپیAI VIVO مسیری قدرتمند و منطقی برای کشف داروی کووید 19 است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5983

به "محقق ایرانی 31 داروی کاندیدای درمان کرونا را شناسایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محقق ایرانی 31 داروی کاندیدای درمان کرونا را شناسایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید