کیت تشخیص مولکولی کرونا ساخته شد، تشخیص در 55 دقیقه

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، امیرعباس اسماعیل زاده مدیر یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت، فعالیت خود را از سال 1387 در خصوص تشخیص و درمان بیماری سرطان آغاز کرد.

کیت تشخیص مولکولی کرونا ساخته شد، تشخیص در 55 دقیقه

وی با بیان اینکه در این شرکت روی 3 سرطان شایع سرطان ریه، پستان و کولون تمرکز دارد، گفت: سعی داریم در این راستا بتوانیم کیت های تشخیصی را طراحی کنیم.

مدیر این شرکت دانش بنیان ادامه داد: به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمامی فعالیت های خود را در زمینه سرطان کنار گذاشتیم و به سرعت درصدد راهی برای تشخیص این ویروس برآمدیم.

به گفته وی، با پژوهش های شبانه روزی توانستیم کیتی مولکولی به روش real-time pcr را طراحی کنیم که بتواند در کمترین زمان و با کمترین میزان ویروس، ویروس را در مخاط بیمار شناسایی کند.

اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: بعد از طراحی و ساخت کیت های مورد نظر درخواست خود را به اداره تجهیزات پزشکی فرستادیم و طی نامه ای کیت مورد نظر را به انستیتو پاستور طبق مقررات اداره کل تجهیزات پزشکی به این مجموعه جهت بررسی کمی و کیفی تحویل دادیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاییدیه کیت تشخیص مولکولی توسط انستیتو پاستور را اخذ کردیم و آن را به اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال کردیم؛ اکنون در حال اخذ مجوز تولید هستیم تا بتوانیم بعد از آن به تولید انبوه برسیم.

مدیر این هسته فناور گفت: تا به امروز از کشورهای مختلف مانند آذربایجان، ترکیه، رومانی، اسپانیا و انگلستان پیشنهادهایی برای صادرات داشته ایم که در حال اقدام جهت اخذ تاییدیه اروپا جهت صادرات هستیم.

وی یادآور شد: این کیت نه تنها می تواند فرایند تشخیص ویروس کرونا را در کشور سرعت ببخشد، بلکه می تواند ارزآوری بسیار زیادی را برای کشور داشته باشد. دقت کیت های طراحی شده در این شرکت بین 2.5 تا 10 برابر بیشتر از کیت های وارداتی است.

اسماعیل زاده با بیان اینکه ساخت کیت های مولکولی در این شرکت، به روش LAMP است، خاطر نشان کرد: همه افراد می توانند در آزمایشگاه های غیر تخصصی نیز این تست را با کیتی که طراحی کرده ایم، انجام دهند. بزاق فرد در داخل کیت قرار می گیرد و پس از گرما دهی به مدت 1 ساعت با تغییر رنگ می توان به مثبت و منفی بودن COVID-19 در فرد پی ببرد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7555

به "کیت تشخیص مولکولی کرونا ساخته شد، تشخیص در 55 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت تشخیص مولکولی کرونا ساخته شد، تشخیص در 55 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید