مخبر: تا سرانجام مرداد 30 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تولید خواهد شد

به گزارش جعبه مهر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به اینکه در خرداد ماه به تولید 3 تا 3.5 میلیون دوز واکسن در ماه می رسیم، گفت: تا پایان مرداد ماه 30 میلیون دوز واکسن تولید و تقدیم وزارت بهداشت می شود.

مخبر: تا سرانجام مرداد 30 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تولید خواهد شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد مخبر در مراسم شروع فاز 3 مطالعات بالینی اولین واکسن کووایران برکت گفت: تا خاتمه اردیبهشت ماه یک میلیون دوز واکسن، تا خاتمه خرداد سه تا 3.5 میلیون دوز، تا خاتمه تیر ماه 10 تا 12 میلیون دوز و تا خاتمه مرداد ماه 12 تا 15 میلیون دوز واکسن تولید می شود.

وی اضافه نمود: تا خاتمه مرداد ماه 30 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تولید و تقدیم وزارت بهداشت خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تاکید کرد: برنامه ریزی ما این است که در شهریور ماه تولید واکسن را به 20 میلیون دوز در ماه برسانیم.

مخبر با تاکید بر اینکه از طریق واکسن برکت و تولیدات سایر افراد و همچنین از طریق واردات فکر می کنم طی سه تا چهار ماه آینده دغدغه عمومی واکسن برای مردم ایران رفع می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تحریم ها مسئله ای در تولید واکسن ایجاد کرده، گفت: تا به امروز دو فاز را اجرایی کرده ایم که در فاز اول سه تا 3.5 میلیون دوز در ماه بوده که تجهیزات آن کامل شده و همچنین در اردیبهشت ماه یک میلیون دوز واکسن از همین خط تحویل می دهیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تاکید کرد: خط دوم تولید واکسن تمام تجهیزات آن آماده ودر حال فعالیت است و در مجموع تا خاتمه خرداد ماه به تولید 15 میلیون دوز واکسن خواهیم رسید.

به گفته مخبر، شرکت های دانش بنیان نیز کمک های زیادی به ما کردند و بخش زیادی از مسائل ما حل شد، تحریم ها بی تأثیر نبوده و اگر این تحریم ها نبودند می توانستیم طی چند ماه علاوه بر تولید با واردات مشکل واکسن را حل کنیم که البته تولید واکسن در دنیا مشکل دارد و در هیچ جا میان عرضه و تقاضا ارتباط منطقی وجود ندارد. به هر حال قطعاً تحریم ها مؤثر بوده و جلوی برخی از محموله ها گرفته شده اما ستاد اجرایی به هیچ وجه در واردات نقشی نداشته و تمام تمرکز ما بر تولید بوده است.

وی با اشاره به اینکه به هیچ وجه فکر نمی کردیم به این سرعت به تولید واکسن برسیم، تاکید کرد: توقف فاز سه مطالعات بالینی واکسن کرونا به صورت مقطعی کذب محض است و از وقتی شروع کردیم وضع ما هر روز بهتر شده و راندمان مان نسبت به روزهای اول 10 تا 15 برابر شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا کارخانه جدیدی راه اندازی کرده ایم، گفت: اگر این ظرفیت در کشور وجود داشت قطعاً این کار را نمی کردیم و با تلاشی که اجرا شده امیدواریم بتوانیم مشکل واکسن در منطقه را حل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که واکسن محدودیت سنی دارد یا خیر گفت: هیچ محدودیت سنی ندارد و بر اساس پروتکل ها و اطمینان از نتیجه سنی را مطرح می کردند اما در مجموع محدودی سنی نداریم.

وی در خصوص سایر راستاهای تولید واکسن گفت: از شش راستا تولید واکسن را دنبال می کنیم و همه راستاها به تست انسانی رسیده و به محض اینکه از خط سه مطمئن شویم تولیدات دیگر را شروع خواهیم کرد و هر وقت لازم باشد تولید را شروع می کنیم.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9891

به "مخبر: تا سرانجام مرداد 30 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تولید خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخبر: تا سرانجام مرداد 30 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تولید خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید