مدارس از هر طریقی که میشود، باید بازگشایی شوند

به گزارش جعبه مهر، وزیر آموزش و پرورش گفت: به دلیل در معرض خطر بودن معلمان و لزوم بازگشایی مدارس، آغاز رسمی واکسیناسیون معلمان از شنبه آغاز می شود.

مدارس از هر طریقی که میشود، باید بازگشایی شوند

به گزارش خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مرنام افتتاحیه پایگاه تجمیعی واکسیناسیون معلمان که در شهر ری برگزار گشت، ضمن تبریک عید غدیر اظهار کرد: حوادثی که در زندگی ما پیش می آید عیار آدم ها و سازمان ها را روشن می کند و رویداد کرونا در کنار همه مصائب و تلخی ها، عیار مجموعه ارزشمند بهداشت و درمان را آشکار کرد.

او ادامه داد: این سال برای ما سالی سخت و متفاوت بود و نظام آموزشی در برابر مهم ترین چالش قرن بود و همه ماموریت ها در معرض مخاطره قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدارس در این سال تعطیل شد، اظهار کرد: پسوند دادن نشان جمعیت بزرگ نظام تعلیم و تربیت، کاری سخت بود ضمن آنکه معلمان ما کار در بستر مجازی را نیاموخته بودند، دانش آموزان ما هم با کار در این بستر آشنا نبودند ضمن آنکه نگرانی ها مزید بر علت بود.

به گفته حاجی میرزایی، طبق بررسی هایی که در جمعیت دوره دوم ابتدایی اجرا شده است، 90 درصد معلمان هر روز یا بیشتر روز های هفته در ارتباط با دانش آموزان بودند و 84 درصد معلمان در کنار کار آموزشی، برای توسعه توانایی های دانش آموزان هم قدم برداشتند که این آمار قابل اعتنایی است.

او اضافه کرد: درست است که کار در بستر مجازی کاستی های خودش را دارد، اما باید شرایط را با تعطیلی جریان آموزشی منطبق می کردیم و در بررسی اجرا شده 90 درصد دانش آموزان، دلتنگ مدرسه بودند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدرسه سلامت روان و بلوغ اجتماعی دانش آموزان را کامل تر می کند، اظهار کرد: امروز ارزیابی بین المللی این است که از هر طریقی که می شود برای بازگشایی مدارس اقدام شود و این ضرورتی بود که خوشبختانه در ستاد ملی مقابله با کرونا منجر به واکسینه شدن معلمان شد و آن ها به نام سرباز سپاه پیشرفت، آماده می شوند که از مهر امسال بار دیگر طنین مهر و محبت را در مدارس آشکار کنند.

حاجی میرزایی گفت: خوشحالیم که در واپسین روز های دولت برای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی تازه برنامه ریزی کرده و آماده شده ایم.

او شرح داد: همه ما باید کمک کنیم تا واکسیناسیون معلمان هرچه زودتر انجام شود و سپاسگزاریم از همه عزیزانی که از روز شنبه برای واکسیناسیون معلمان اعدام خواهند کرد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10680

به "مدارس از هر طریقی که میشود، باید بازگشایی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس از هر طریقی که میشود، باید بازگشایی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید