معرفی پل طنابی Carrick، a، Rede در ایرلند شمالی

به گزارش جعبه مهر، به دلیل معروفیت پل Carrick-a-Rede پی ببرید. این پل که در سال 1755 در ایرلند شمالی ساخته شد، مدت زیادی است که به عنوان جاذبه ای گردشگری با منظره ها زیبا و مسیر های هیجان انگیز، باعث جذب بازدیدنماینده ها می گردد. پل طنابی Carrick-a-Rede در ایرلند شمالی در ارتفاع 100 پایی اب های شدید و پر تحرک اقیانوس اطلس به حالت معلق قرار گرفته است. این پل بازدیدنماینده ها را به سمت صخره هایی راهنمایی می نماید تا از طریق انها بتوانند به جزیره Carrick-a-Rede دسترسی پیدا نمایند. به دلیل معروفیت زیاد این پل به عنوان جاذبه گردشگری، روند جدیدی با نام بلیت های زمان دار اغاز شده است که از تجمع بی میزان بازدیدنماینده ها جلوگیری می نماید. همان طورکه تغییرات متعددی در حال شکل گیری هستند، Travel+Leisure نگاهی می اندازد به گذشته این پل و ویژگی های ان که باعث جذب تعداد زیادی ار مسافران و حتی افراد بومی شده است. پس در ادامه با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید برای معرفی پل طنابی Carrick-a-Rede ایرلند شمالی...

معرفی پل طنابی Carrick، a، Rede در ایرلند شمالی

موقعیت پل طنابی Carrick-a-Rede در ایرلند شمالی

برای رسیدن به پل طنابی Carrick-a-Rede ایرلند شمالی، ابتدا به سمت Ballintoy در County Antrim که واقع در ایرلند شمالی است حرکت کنید، سپس روی پلی از جنس طناب که سرزمین اصلی را به جزیره کوچک Carrick-a-Rede وصل می نماید، قدم بزنید.

سفر بازگشت به زمان

صدها سال پیش در سال 1755 ماهیگیری که به صید ماهی سالمون مشغول بود، این پل طنابی را ساخت. این پل به ماهیگیر اجازه داد تا برای رسیدن به جزیره، نیاز چندانی به قایق ها نداشته باشد. صید ماهی سالمون تا سال 2002 در این ناحیه ادامه پیدا کرد و زمان آغاز الودگی های رودخانه, اخرین ماهی ها در پل طنابی Carrick-a-Rede ایرلند شمالی صید شدند و این فعالیت متوقف شد.

مقابله و رویارویی با ارتفاعات

درست است که در این منطقه صید ماهی سالمون کم کم به یک خاطره تبدیل شد، اما این پل هنوز هم به علت جایگاه پر هیجان و چشم انداز ها تماشای اش جهانگرد های زیادی را جذب می نماید. این پل طنابی، حدود 100 پا از سطح اب فاصله دارد و وزش باد چنان حرکتی به ان می دهد که تنها افراد شجاع قادر به حرکت بر روی پل هستند.

گشت و گذار

طناب و رشته های این پل بافت محکمی دارند، با این وجود ارتفاع و تحرکات این پل گذر از ان را به تجربه ای هیجان انگیز تبدیل می نماید. به همین علت جهانگرد هایی که مسیر رفت را از روی پل پیمودند، عموما مسیر برگشت را با قایق طی می نمایند.

این پل در گذشته تنها یک نرده داشت، اما امروزه نشنال تراست برای ثبات بیشتر، دو نرده در طرفین ان قرار داده است.

چشم انداز

همان طور که طول این پل را می پیمایید، نگاهی به زیر پا و اطرفتان بیاندازید تا اب های شفاف، غارهای اطرافش و جزایر Rathlin و Scottish را ببینید.

قرارگرفتن در بستری از طبیعت

تماشا کوسه ماهی های اسودگر، دلفین ها و پورپوس ها در اب و انواع مختلفی از مرغ های دریایی فولمار، نوک تیغی و گاکی کوچک در اسمان های این منطقه، غیرمعمول نیست.

هم چنین می توان سه نوع مختلف از گل های ارکیده و دسته ای از گل های وحشی و خودرو را در این مکان یافت و زیبایی ان ها را تحسین کرد.

محبوبیت

در طول سال ها، این پل به یکی از بهترین جاذبه های جهانگردی منطقه تبدیل شده است و به گفته نشنال تراست، جمعیتی حدود 250000 بازتماشاماینده را به خود جذب نموده است.

سال گذشته، تعداد بازتماشاماینده ها به بالاترین حد ممکن رسید و منجر شد که ارزیابی های نوی برای دسترسی به این مکان بوجود بیایند.

روند نو

از اوریل 2017 این قانون ثبت شد که بازتماشاماینده ها باید بلیت های زمان دار تهیه نمایند. این بلیت ها، روزانه به فروش می رسند و تنها در همان روز معتبر هستند.

بلیت ها از ساعت 9 صبح در دسترس خواهند بود و به مدت یک ساعت کار می نمایند، پس تمام گروه های گردشی Carrick-a-Rede، از تاریخ 7 اوریل 2017 باید از قبل رزرو شوند.

آغاز قیمت بلیت ها از 3.50 پوند انگلیس (حدود 4.50 دلار) برای بچه ها و 7 پوند انگلیس (حدود 9 دلار) برای بزرگسالان است.

جاذبه های گردشگری در منطقه ها اطراف

زمانی که از تقاطع عبور کردید و به سمت دیگر رسیدید، به اتاق چایخوری Weighbridge Tea Room بروید و خود را به صرف کیک و نوشیدنی گرم مهمان کنید.

در این مکان هنوز هم بقایایی از فعالیت های ماهیگیری(سالمون) این ناحیه در گذشته، شامل ابزار بالابر قایق ها و تورهای ماهیگیری، دیده می گردد.

هم چنین بازتماشاماینده ها این فرصت را دارند تا داخل کلبه ماهیگیر (تنها بنای موجود در جزیره) را از نزدیک ببینند.

نکاتی از سوی نشنال تراست

اگر علاقه دارید که از نزدیک این پل را ببینید، نشنال تراست به شما پیشنهاد میکند که صبح زودِ روز موردنظرتان، برای رزرو بلیت انجا باشید.

هم چنین انها متذکر می شوند که تا زمانی که در این محدوده هستید بازدید از منطقه ها پر ارزشی چون خلیج White Park و Downhill Demesne را از یاد نبرید.

منبع: همگردی
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11297

به "معرفی پل طنابی Carrick، a، Rede در ایرلند شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی پل طنابی Carrick، a، Rede در ایرلند شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید