منظره ای که سانفرانسیسکو را شوکه کرد!

به گزارش جعبه مهر، یک پزشک: زمانی که ساکنان منطقه پیرامون خلیج سانفرانسیسکو یا Bay Area به آسمان نگاه کردند، با منظره عجیبی روبرو شدند، رشته ای از اعداد در آسمان نمودار شده بودند

منظره ای که سانفرانسیسکو را شوکه کرد!

طول هر کدام از اعداد اعداد 400 متر بود و کل اعداد عرضی به مقدار 100 مایل را اشغال کرده بودند، اعداد در ارتفاع حدود سه کیلومتری از زمین دیده می شدند.

نه آنها دچار توهم نشده بودند، آنها داشتند برنامه پی در آسمان را نگاه می کردند، پروژه ای که در آن با استفاده از پنج هواپیمای مجهز به فناوری دات ماتریکس اعداد در آسمان با دود چاپ شده بودند.

این اعداد، همان رشته اعداد عدد مشهور پی 3.14159.. بودند. 10 هزار عدد از رشته عدد پی، در این برنامه در آسمان چاپ شده بود.

اما چرا باید کسی در پی چاپ عدد پی در آسمان باشد؟

برنامه پی در آسمان جزئی از جشنواره ZERO1 که هر دو سال یک بار برگزار می شود، این جشنواره بزرگداشتی است برای هنر و فناوری.

برنامه پی در آسمان در پی مشارکت هنرمندان و برنامه نویسان و دانشمندان بود و می خواست توجه عمومی را به دانش و ریاضیات و فناوری جلب کند. هنرمندی اهل کالیفرنیا به نام Ishky در مشارکت با شبکه Zero1 این برنامه جالب را اجرایی کرد.

اگر در فلیکر، یوتیوب یا اینستاگرام Pi in the sky را جستجو کنید، انبوهی از عکس ها و ویدئوهای مربوط به این برنامه را می توانید ببینید که نشان می دهد برنامه در جلب توجه عمومی بسیار پیروز بوده است. هفت میلیون نفر از جمله ساکنان سیلیکون ولی در Bay Area زندگی می کنند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10804

به "منظره ای که سانفرانسیسکو را شوکه کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منظره ای که سانفرانسیسکو را شوکه کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید