موتورسیکلت های برقی بومی به بازار می آید

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک همکاری مشترک برای تولید موتورسیکلت های برقی شکل گرفته است تا دانش متخصصان به بازار برسد. این کار اقدامی فناورانه برای کاهش آلودگی هوا است. به همین دلیل نیز ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با شهرداری تهران به عنوان یکی از متولیان مدیریت شهری، شرکت تولیدکننده موتور سیکلت های برقی به حوزه تولید این وسیله نقلیه ورود کردند تا با حمایت مادی و معنوی از فناوران و صاحبان دانش، فرایند تولید این وسایل نقلیه را شتاب دهند.

موتورسیکلت های برقی بومی به بازار می آید

سهم موتورسیکلت ها در آلوده کردن هوای شهرهای بزرگ قابل توجه و جدی است. این وسایل نقیله بخش قابل توجهی از ترددهای روزانه را به خود اختصاص داده اند و به همین دلیل فکری عاجل و فناورانه برای کاهش مخاطرات زیست محیطی این وسیله کاربردی در شهرها ضروری است. این کار با ورود یک نهاد یا یک بخش نتیجه نخواهد داشت و باید همه نهادهای مرتبط کنار هم بایستند و حمایت های خود را در قالب یک همکاری مشترک تعریف کنند.

کاهش هزینه مصرف سوخت

این کار در کنار کاهش آلودگی هوا، مصرف سوخت را نیز بهینه می کند. بر اساس آمارهای موجود، در طول یک سال حدود شصت میلیون ریال هزینه بنزین مصرفی موتورسیکلت ها است. این در حالی است که برقی کردن این وسایل نقلیه تنها 6 میلیون ریال هزینه برق برای آنها دارد. این موتورها با یک باتری، یک موتور و جعبه سیاه کار می کنند و نیازی به تعمیر و نگهداری جدی ندارند به همین دلیل میزان فرسودگی آنها نیز کم است.

همه این دلایل به شکل گیری یک همکاری چند جانبه منجر شد تا این موتورسیکلت های دوست دار محیط زیست تولید و به بازار برسد. پیش از انتها سال 99 نیز بخش نخست موتورسیکلت های برقی با همکاری معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران و ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (مدیریت طرح کلان)، تحویل شرکت سفارش دهنده می شود.

قرار بر این است که این کار با اولویت تجاری سازی موتورسیکلت کار و خودروی سبک برقی با کاربری شهری آغاز شود. موتورهای برقی جایگزینی برای موتورهایی است که در شهر کار می کنند و به موتورهای کار معروف هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9027

به "موتورسیکلت های برقی بومی به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتورسیکلت های برقی بومی به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید