موگرینی: تحریم های فراسرزمینی آمریکا، غیرقانونی است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سرانجام سفر دو روزه به کوبا بار دیگر گفت که این اتحادیه، اعمال فراسرزمینی تحریم های آمریکا علیه کوبا را اقدامی غیرقانونی می داند.

موگرینی: تحریم های فراسرزمینی آمریکا، غیرقانونی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه در سفر به هاوانا پایتخت کوبا، بر مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم های فراسرزمینی آمریکا تأکید کرد.

با گذشت پنج ماه از اعلام تصمیم آمریکا برای انجام اقدامات حقوقی جدید علیه کوبا و شرکت های همکار با این کشور، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در خاتمه سفر خود به کوبا گفت: اتحادیه اروپا به طور مستمر موضع خود را درباره غیرقانونی دانستن اعمال فراسرزمینی قوانین (تحریم های) آمریکا اعلام نموده است. ما این موضع را به صورت شفاف طی ماه ها و سال ها به دولت ایالات متحده بیان کردیم.

موگرینی اضافه نمود: ما حالا در حال اعمال تدابیر اتحادیه اروپا به منظور حفاظت موثر از سرمایه گذاری های اروپایی و حضور مالی در کوبا هستیم.

وی دیدارهای با مقام های کوبایی و تجار اروپایی حاضر در کوبا را بسیار مفید و مهم خواند و از رایزنی با آنها درباره قوانین مسدودساز اتحادیه اروپا اطلاع داد؛ قوانینی که به گفته او از تجارت شرکت ها و بازرگانان اروپایی در کوبا علیرغم تهدیدها و فشارهای آمریکا اطمینان حاصل می نماید.

اظهارات موگرینی درباره حفاظت اتحادیه اروپا از تجارت با کوبا با استفاده از قوانین مسدودساز در حالی مطرح شده که او و دیگر مقام های اروپایی پیشتر درباره توسل به این قوانین به منظور مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران هم سخن گفته بودند اما در عرصه عمل فشارهای آمریکا به اروپایی ها سبب شده که آنها خرید نفت ایران را متوقف نمایند و شرکت های بزرگ اروپایی هم بازار ایران را ترک نموده اند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1398 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3000

به "موگرینی: تحریم های فراسرزمینی آمریکا، غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: تحریم های فراسرزمینی آمریکا، غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید