هفته بسیار سختی پیش رو داریم، حوزه درمان جای سیاسی کاری نیست

به گزارش جعبه مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: با توجه به اینکه وارد موج چهارم شیوع ویروس کرونا شده ایم، هفته بسیار سختی پیش رو داریم.

هفته بسیار سختی پیش رو داریم، حوزه درمان جای سیاسی کاری نیست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید نمکی عصر چهارشنبه در جریان سفر یک روزه به استان زنجان و در جلسه ستاد مقابله و مبارزه با ویروس کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گشت، با بیان اینکه در حال حاضر شاهد رشد قابل توجهی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به روز های آغازین هستیم، گفت: در پاره ای از اوقات که به این پروتکل ها بی توجهی شده است، شاهد اوج گیری بیماری بوده ایم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیگیری امور بیماران است و این موضوع نباید به هیچ وجه فراموش شود، اضافه کرد: شرایط کسانی که به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شده اند، حاکی از آن است که شرایط این بیماران بعد از هشت روز وخیم شده است، به همین خاطر موضوع پیگیری امور بیماران به جد در شرایط کنونی دنبال می شود.

معتقدیم فضایی که امروز در حوزه تبلیغاتی ویروس کرونا وجود دارد، فضای ناجوانمردانه ای است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با یادآوری اینکه معتقدیم فضایی که امروز در حوزه تبلیغاتی ویروس کرونا وجود دارد، فضای ناجوانمردانه ای است، شرح داد: زنجان جزو استان هایی است که توانسته است در حوزه مقابله و کنترل بیماری کرونا اقدامات اساسی و گام های مؤثری را تا به امروز برداشته و این فرایند را تا به امروز ادامه دهد و این خود حاکی از وجود ظرفیت های ارزشمندی است که در این استان وجود دارد.

نمکی با بیان اینکه مهم ترین و عملی ترین راه حل موجود برای مقابله با شیوع بیش از پیش ویروس کرونا، همراهی همه مردم است، ادامه داد: همه ما به این موضوع واقف هستیم که شیوع ویروس کرونا خسارات زیادی را به مردم تحمیل کرده و ما نیز قادر به جبران این خسارات نیستیم، اما از افرادی هم که حمایت نکردند فقط می توان گلایه کرد و کار درمانی را بر روی این افراد را نیز در صورت ابتلاء به کرونا انجام خواهیم داد.

وی با یادآوری اینکه شیوع ویروس کرونا باعث شد تا دنیا شرایط بسیار سختی را به ویژه در سال گذشته تجربه کند، اظهار کرد: آماری که در این زمینه از خود به جای گذاشتیم حاکی از آن بود که در زمینه کنترل این بیماری طی سال گذشته توانستیم از خیلی از کشور ها گوی سبقت را بگیریم و این مهم در شرایطی محقق شد که تحت هر شرایطی فقط متکی به نیرو و توان داخلی بودیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از زنجان به عنوان یکی از استان هایی که توانست اقدامات ارزشمندی را در دورانی که سه موج کرونا را پشت سر گذاشتیم، یاد کرد و گفت: اگر نیم نگاهی به گذشته بیندازیم، خواهیم دید که در روز های آغازین شیوع ویروس کرونا با مسائل متعددی، از جمله کمبود ماسک روبرو بودیم، این در حالی است که امروز در این زمینه به یکی از کشور های صادرکننده تبدیل شده ایم.

وی با یادآوری اینکه شرایطی که امروز دچار آن شده ایم را بار ها متذکر شده و پیش بینی کرده بودیم، عنوان کرد: امروز زمان آن نیست که فقط به فکر گلایه و شکوائیه باشیم، بلکه باید برای برون رفت از شرایطی که امروز به واسطه موج چهارم کرونا در آن گرفتار شده ایم، اقدام به ارائه راه حل های عملی کنیم، به همین خاطر هفته بسیار سختی را به لحاظ بیماران مبتلا به کرونا در پیش خواهیم داشت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه بدون شک از موج چهارم کرونا نیز همانند سه موجی که در آن گرفتار شده بودیم، بیرون خواهیم آمد و البته این برون رفت با مسائلی نیز همراه خواهد بود، بیان نمود: کادر درمانی از زمان شیوع این بیماری در کشور جان فشانی های مثال زدنی را برای ارائه خدمت به بیماران انجام داده اند و این خدمات امروز نیز با قوت ادامه دارد تا موج چهارم را نیز پشت سر بگذاریم.

کادر درمانی به هیچ وجه در ارائه خدمات کم کاری نکرده است

نمکی با اشاره به اینکه کادر درمانی به هیچ وجه در ارائه خدمات کم کاری نکرده و همانند روز های نخستین، بلکه با قوت بیشتر در این عرصه حضور دارد، اضافه کرد: در حوزه درمان که با جان انسان ها سر و کار دارد، به هیچ وجه جای سیاسی کاری نیست، هر چند در این مدت شاهد اتفاق افتادن این موضوع از سوی برخی از افراد بودیم، اما اولویت ما ریشه کن کردن آفت کرونا است.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن به هیچ وجه به معنای کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی نبوده، بلکه رعایت پروتکل های بهداشتی باید با جدیت تداوم داشته باشد، شرح داد: با توجه به اینکه ما مبارک رمضان فرا رسیده است، به همین خاطر باید در شب هایی، چون لیالی قدر که آرزوی هر مؤمنی، حضور در چنین شب هایی است، باید با فکر و فراموش نکردن شرایط کرونایی در این مراسم حضور یابیم.

نمکی متذکر شد: اگر همه مسافرت ترکیه داشته باشند و برگردند، یکی از شبکه های بیگانه نمی گوید که در اشاعه بیماری موثر بوده اند، اما اگر یک مومن در یک نماز جمعه، نماز یومیه، اثبات شود که رفت و با ویروس برگشت تمامی این بوق های دنیا به آن می پردازند

مؤمنان خداجوی به هیچ وجه بهانه دست بدخواهان ندهند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تبلیغات که در حوزه کرونا به صورت ناجوانمردانه است، با غرض و اهداف سو، گروه خاصی را مقصر همه گیری کرونا بدانیم، گفت: یکی از انتظارات ما از مؤمنان خداجوی این است که به هیچ وجه بهانه دست بدخواهان ندهند و نباید به گونه ای رفتار کنیم که سفر های عده ای به ترکیه نادیده گرفته شده، اما حضور در مراسم مذهبی به خاطر شرایط کرونایی پررنگ تر دیده شود.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9784

به "هفته بسیار سختی پیش رو داریم، حوزه درمان جای سیاسی کاری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته بسیار سختی پیش رو داریم، حوزه درمان جای سیاسی کاری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید