واریز بیمه بیکاری اسفند به حساب 240 هزار آسیب دیده از کرونا، هفته آینده

به گزارش جعبه مهر، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: حقِ بیمه بیکاری اسفند سال گذشته ناشی از شیوع ویروس کرونا، اوایل هفته آینده به حساب افراد واریز می شود.

واریز بیمه بیکاری اسفند به حساب 240 هزار آسیب دیده از کرونا، هفته آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مصطفی سالاری دیروز در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان افرود: بر اساس توافق سازمان تامین اجتماعی و دولت مقرر شد ارقام مزبور مطابق میانگین تعداد بیمه بیکاری در پنج سال گذشته، توسط منابع تامین اجتماعی و مازاد بر آن از طریق منابع دولتی پرداخت شود.

وی ادامه داد: با دستور رییس جمهوری 50 هزار میلیارد ریال برای تامین اعتبار بیمه بیکاری دوران کرونا در نظر گرفته شده است.

سالاری گفت: از مجموع افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری اسفند سال گذشته، پس از پالایش وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی فهرست 240 هزار نفری به همراه شماره حساب افراد برای دریافت بیمه بیکاری به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد.

وی با اشاره به درخواست سازمان برنامه و بودجه برای ارائه شماره شبای بانکی متقاضیان گفت: در روز های گذشته از مجموع شماره حساب هایی که نزد 6 بانک موجود است قریب یکصد هزار شماره شبا دریافت و به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد و بقیه شماره ها نیز در روز های آینده از چهار بانک دیگر دریافت و به این سازمان داده خواهد شد و تا آخر هفته آینده، کل بیمه بیکاری اسفند به حساب متقاضیان واریز می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این پرداخت مربوط به ماه اسفند سال گذشته است و فهرست متقاضیان دریافت بیمه بیکاری فروردین سال جاری نیز بر اساس شرایط تفاهم اعلام شده با دولت ظرف چند روز آینده به سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته در ماه های عادی 96 هزار میلیارد ریال مجموع هزینه های تامین اجتماعی می شد که 67 هزار میلیارد ریال مربوط به رقم مستمری ها، 23 هزار میلیارد مربوط به درمان اعم از مطالبات واحد های تابعه وزارت بهداشت، واحد های غیرتابعه وزارت بهداشت و خصوصی ها و همچنین واحد های تملیکی و همچنین 6 هزار میلیارد مربوط به سایر هزینه ها بود در حالی که در ماه های عادی 90 هزار میلیارد ریال، وجوه دریافتی بیمه است.

وی هزینه های سازمان تامین اجتماعی در سال جدید را 120 هزار میلیارد ریال گفت و افزود: از این میزان 82 هزار میلیارد ریال بابت پرداخت مستمری ها، 28 هزار میلیارد ریال بابت هزینه های درمان و قریب 10 هزار میلیارد ریال بابت هزینه های متفرقه صرف می شود.

سالاری افزود: سال گذشته مطالبات تابعه وزارت بهداشت و غیرتابعه با 18 ماه معوقه روبرو شد که سال جاری معوقات مراکر تابعه وازرت بهداست به صفر و غیرتابعه وزارت بهداشت به سه ماه تقلیل یافته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6284

به "واریز بیمه بیکاری اسفند به حساب 240 هزار آسیب دیده از کرونا، هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز بیمه بیکاری اسفند به حساب 240 هزار آسیب دیده از کرونا، هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید