چند درصد مردم در ایام کرونا به یاری دولت احتیاج دارند؟

به گزارش جعبه مهر، نتایج یکی از نظرسنجی های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نشان می دهد، 64.4 درصد شهروندان گفته اند به یاری مالی دولت جهت گذران زندگی در ایام کرونایی احتیاج دارند.

چند درصد مردم در ایام کرونا به یاری دولت احتیاج دارند؟

34.6به گزارش ایسنا، درصد نیز خود را بی احتیاج از این یاری مالی دولت در شرایط شیوع ویروس کرونا دانسته اند. یک درصد هم به این سوال پاسخ ندادند.

تفاوت معناداری بین متغیر های جنس و سن از حیث احتیاج گروه ها به یاری مالی دولت در شرایط شیوع کرونا وجود ندارد. یعنی بیشتر گروه های مختلف جنسی و سنی، گفته اند که به یاری مالی دولت احتیاج دارند. اما بین تحصیلات و احتیاج شهروندان به یاری مالی دولت تفاوت معناداری مشاهده می گردد یعنی افراد با تحصیلات پایین بیشتر از سایر گروه های تحصیلی به یاری مالی دولت احتیاج دارند. 74.7 درصد افراد با تحصیلات پایین، گفته اند برای گذران زندگی به این یاری احتیاج دارند.

بنا بر اعلام مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، نظرسنجی حاضر توسط ایسپا با مشارکت ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران به صورت تلفنی، با جامعه آماری شهروندان بالای 18 سال ساکن شهر تهران و با حجم نمونه 1028 در تاریخ 17 تا 20 فروردین 1399 اجرا شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 2 تیر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5918

به "چند درصد مردم در ایام کرونا به یاری دولت احتیاج دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند درصد مردم در ایام کرونا به یاری دولت احتیاج دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید