چه آینده ای در انتظار تجدیدپذیرهاست؟

به گزارش جعبه مهر، مدیرعامل پیشین سازمان انرژی های نو گفت: با توجه به نگاه مثبت دولت و مجلس نسبت به انرژی های تجدیدپذیر، افق های روشنی در انتظار این صنعت است که با درنظر دریافت پتانسیل های بالای این حوزه، این اتفاق می تواند بسیار نویدبخش باشد.

چه آینده ای در انتظار تجدیدپذیرهاست؟

یوسف آردمولی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به لزوم حمایت بخش خصوصی از سوی دولت، اظهار کرد: برای افزایش سرمایه گذاری در این حوزه، باید دولت نگاه حمایتی به سرمایه گذاران این حوزه داشته باشد، چرا که اکنون دیگر نمی توان بر روی یاری خارجی ها نیز حساب کرد.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی ضروری است سرمایه گذاران و تولیدکندگان داخلی در این عرصه حمایت شوند که بتوان این صنعت را بومی کرد و از پتانسیل های بالای تجدیدپذیرها بهره جست.

مدیر عامل سابق سازمان انرژی های نو با اشاره به حمایت های اخیر دولت در راستای افزایش خرید تضمین برق تجدیدپذیرها و بازگشت عوارض برق به این بخش، ابراز کرد: این اتفاق باید محقق می شد چراکه در غیر این صورت مردم برای سرمایه گذاری در تجدیدپذیرها محتاط می شدند.

آردمولی آینده تجدیدپذیرها را روشن ارزیابی کرد و اضافه کرد: ممکن است به خاطر وجود مسائل اقتصادی، چالش هایی به وجود آید اما در نگاه کلی به دلیل حمایت دولت باید وضعیت این صنعت را خوب دانست.

چندی پیش نیز، سیدمحمد صادق زاده - رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق - از افزایش سرمایه گذاری ها در انرژی های تجدیدپذیر اطلاع داد و اضافه کرد: با توجه به اتفاقات اخیر تمایل برای سرمایه گذاری در تجدیدپذیرها افزایش یافته است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 847

به "چه آینده ای در انتظار تجدیدپذیرهاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه آینده ای در انتظار تجدیدپذیرهاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید