چینی ها بزرگترین پایگاه داده ژنتیک دنیا را تاسیس می نمایند

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران به نقل از تک تایمز، به همین دلیل جمع آوری نمونه خون بیش از 700 میلیون مرد در این کشور شروع شده که شامل نوجوانان و بچه ها نیز می گردد. این کار در سراسر چین صورت می گیرد.

چینی ها بزرگترین پایگاه داده ژنتیک دنیا را تاسیس می نمایند

دولت چین این کار را با همکاری مدارس، شعب پلیس در سراسر چین و بعضی نهادهای دولتی دیگر انجام می دهد. مقامات این کشور کار جمع آوری اطلاعات ژنتیکی مردان را در چین از سال 2017 شروع نموده اند.

این کار پیشبرد طرح های جامع بهداشت و سلامت را در چین تسهیل نموده و به مقابله با بیماری های واگیردار و مسری در نقاط مختلف این کشور یاری شایانی خواهد نمود. علاوه بر این، از این اطلاعات می توان برای طراحی سیستم های کشوری هوش مصنوعی، راه اندازی سیستم های تشخیص چهره و افزایش ایمنی و امنیت ملی چین استفاده کرد.

اطلاعات یادشده به دستیابی به یک نقشه جامع ژنتیک در چین یاری می نماید که نتیجه آن ارتقای سیاست گذاری های جمعیتی، قومی، نژادی و تسهیل برنامه ریزی مالی و اجتماعی برای عموم مردم خواهد بود. اجرای این طرح با همکاری شرکت دارویی ترمو فیشر آمریکا صورت می گیرد و کیت های جمع آوری نمونه های خون مورد استفاده در چین توسط این شرکت فراوری شده است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7330

به "چینی ها بزرگترین پایگاه داده ژنتیک دنیا را تاسیس می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها بزرگترین پایگاه داده ژنتیک دنیا را تاسیس می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید