چین: تحریم های آمریکا مبارزه ایران با کرونا را کند می نماید

به گزارش جعبه مهر، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به تحریم های دارویی آمریکا علیه ملت ایران، ضمن مخالفت با این تحریم ها گفت: تحریم های آمریکا توان ایران برای مبارزه با کرونا را محدود نموده است.

چین: تحریم های آمریکا مبارزه ایران با کرونا را کند می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) به خبرنگاران گفت که تحریمهای آمریکا علیه ملت ایران یکجانبه و غیرانسانی است.

او اضافه نمود: دولت و مردم ایران در حال مبارزه با شیوع ویروس کرونا هستند و اعمال این تحریم ها به طور جدی مبارزه با این بیماری همه گیر را کند می نماید و بر ارسال یاری های سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی به ایران تأثیر منفی می گذارد.

شوانگ خاطر نشان کرد: چین از آمریکا و کشورهای دیگر می خواهد هرچه سریعتر تحریم های مربوط به ایران را لغو نمایند از مداخله در کوشش های ایران برای جلوگیری و کنترل کرونا جلوگیری و از آسیب های بیشتر به اقتصاد ایران و معیشت اساسی مردم خودداری نمایند.

گنگ با اشاره به اینکه چین توجه جدی به شیوع کرونا در ایران دارد و در این زمینه با تهران در ارتباط نزدیک است گفت: چین مواد مورد احتیاج ایران مانند کیت های آزمایش کرونا را در اختیار تهران قرار داده، تیمی از کارشناسان صلیب سرخ خود را هم برای یاری به ایران اعزام نموده است و همچنان بر اساس احتیاجهای ایران به ارائه بهترین یاری های خود ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در خاتمه از جامعه بین المللی خواست تا همکاری با ایران برای کنترل شیوع کرونا را تقویت نموده و به طور مشترک از امنیت عمومی جهانی و منطقه ای محافظت نمایند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5245

به "چین: تحریم های آمریکا مبارزه ایران با کرونا را کند می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: تحریم های آمریکا مبارزه ایران با کرونا را کند می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید