چین: محدودیت صدور ویزا آمریکا نقض معیارهای اولیه روابط بین الملل است

سفارت چین در واشنگتن با اعتراض به اقدام آمریکا در محدودیت صدور ویزا برای مقامات چینی اعلام نمود که این اقدام آمریکا نقض معیارهای اولیه روابط بین الملل به شمار می آید.

چین: محدودیت صدور ویزا آمریکا نقض معیارهای اولیه روابط بین الملل است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سفارت چین در واشنگتن روز چهارشنبه به شدت به اقدام آمریکا در اعمال ممنوعیت صدور ویزا برای بعضی از مقامات ارشد چینی اعتراض کرد و آن را نقض معیارهای اولیه حاکم بر روابط بین الملل توصیف کرد.

به گزارش رویترز، سخنگوی سفارت چین در واشنگتن گفت:اقدام آمریکا نقض جدی معیارهای اولیه حاکم بر روابط بین الملل، مداخله در امور داخلی چین و تضعیف منافع چین بشمار می آید و چین مخالفت قاطع خود با آن را اعلام می نماید.

سخنگوی سفارت چین اضافه نمود که منطقه سینکیانگ چین موضوعات ادعایی آمریکا در زمینه حقوق بشری نداشته و ادعاهای واشنگتن صرفا دستاویز ساختگی برای مداخله است.

ساعتی پیش مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا اطلاع داد: امروز من اعلام می کنم: محدویت های صدور ویزا برای مقامات دولت چین و حزب کمونیست این کشور که در بازداشت یا اقدام علیه ایغورها در سینکیانگ چین نقش داشته اند اعمال می گردد. خانواده این مقامات نیز ممکن است تحت چنین محدودیت هایی قرار بگیرند.(جزئیات بیشتر)

پیشتر نیز وزارت بازرگانی آمریکا 28 نهاد چینی را در ارتباط با منطقه خودمختار سینکیانگ چین تحت تحریم قرار داده بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 18 مهر 1398 شناسه مطلب: 2953

به "چین: محدودیت صدور ویزا آمریکا نقض معیارهای اولیه روابط بین الملل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: محدودیت صدور ویزا آمریکا نقض معیارهای اولیه روابط بین الملل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید