کاربران جدید بازار کتاب های صوتی در استرالیا

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران به نقل از گودایریدر، براساس آمار و ارقام کشورهای مختلف معلوم شده است که نوجوانان کمترین میزان مطالعه کتاب های چاپی را نشان می دهند و بیشتر تعیین شده است که به طور فزاینده ای به سمت بازی های کامپیوتری و ابزارهای مربوط به آن گرایش دارند ولی نکته ای وجود دارد که نشان می دهد کتاب های صوتی در سال های اخیر توانسته شکاف بین نسل های جدید و قدیم را در مطالعه کتاب های غیردرسی و داستانی پر کند.

کاربران جدید بازار کتاب های صوتی در استرالیا

جالب است بدانید که درآمدهای فروش در این زمینه بین سالهای 2010 و 2016 بیش از دو برابر شده است. این تقاضای رو به رشد برای کتاب های صوتی را می توان در این آمار مشاهده کرد که تعداد عناوین کتاب صوتی منتشر شده در بسیاری از کشور ها از حدود 5 هزار به بیش از 6200 در سال رسیده است.

رونق فراوری کتاب صوتی نرخ بازده بسیار خوبی را فراهم نموده است. بسیاری از انتشارات کتاب های صوتی تایید نموده اند که فروش کتاب های الکترونیکی رونق خوبی یافته است و تنها راهی که نوع دیجیتالی یک کتاب به طور مداوم باعث کسب سود شده است، کتاب صوتی است. طبق آماری که از سوی مخاطبین کتاب صوتی رایگان و غیر رایگان وجود دارد، 48درصد از مخاطبین زیر 35 سال دارند.

محققان ثابت نموده اند که اگر افراد در سنین پایین تر به کتاب صوتی گوش نمایند در آینده بیشتر محتمل است که نسبت به دیگران به کتاب و مطالعه علاقمند شوند. از سویی دیگر فرایند شنیدن کتاب صوتی بسیار سریع تر از خواندن متن انجام می گیرد و از این رو کتاب ها با سرعت و پویایی بیشتری خوانده می شوند. در کشور استرالیا در سال 2019 نزدیک به دو و نیم میلیون خواننده نوجوان به خریداران کتاب های صوتی اضافه شده اند و نکته جالب اینجاست که این افراد برای اولین بار است که یک کتاب صوتی می خرند. در دوازده ماه گذشته کشور استرالیا شاهد اضافه شدن مخاطبان نوجوان زیادی به بازار کتاب های صوتی بوده است و ناشران به دلیل همین کاربران جدید انتشار کتاب های صوتی خود را افزایش داده اند.

بر اساس این گزارش با وجود اینکه کتاب صوتی نسبت به دیگر انواع کتاب گران تر است و دسترسی به آنها با وجود محدودیت های موجود سخت تر است ولی از سوی جمعیت کم سن وسال به نظر می رسد مقبول افتاده است. این آمار وقتی جالب تر می گردد که درباره فرهنگ خرید کتاب مردم استرالیا نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل کانادا و آمریکا بدانیم.

بر اساس آمارهای جمعیتی در استرالیا بیشتر کتاب های ارزان قیمت خریداری می شوند و به عبارتی ارزان ترین کتاب ها با فروش بیشتری روبرو هستند ولی در خصوص کتاب صوتی قضیه کاملاً عکس است چون کتاب صوتی معمولاً گران تر از بقیه کتاب هاست و وقتی یک آمار چند میلیون از کاربران نوجوان استرالیایی به بازار اینگونه کتاب ها اضافه می گردد به سادگی می توان نقش و اهمیت کتاب صوتی را در زندگی کنونی و آینده بشر متصور شد.

بر اساس این گزارش در سال های بین 2011 تا 2016 میزان درآمد ناشران استرالیایی از 50 میلیون یورو به 100 میلیون یورو رسیده است و این افزایش 100درصدی فروش کتاب صوتی به طور قابل توجهی مدیون ورود کاربران و مشتری های نوجوان به این بازار است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8413

به "کاربران جدید بازار کتاب های صوتی در استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران جدید بازار کتاب های صوتی در استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید