کرایه اضافه ای که تاکسی ها می گیرند

به گزارش جعبه مهر، فاطمه کمانی - کرمانشاه- خبرنگار: طی چند وقت اخیر که شاهد نرخ تورم بالا در کشور و به تبع آن استان کرمانشاه بوده ایم، رانندگان تاکسی نیز تقاضا داشته اند با توجه به افزایش قیمت همه اجناس و مایحتاج اساسی زندگی شان، نرخ کرایه تاکسی نیز افزایش پیدا کند و به رقمی منطقی برسد.

کرایه اضافه ای که تاکسی ها می گیرند

به علاوه قیمت گاز CNG نیز که به عنوان سوخت مصرفی اکثر تاکسی ها محسوب می گردد تا حدودی بالا رفت و این امر نیز عامل دیگری برای آن بود تا تاکسیداران درخواست افزایش تعرفه و کرایه ها را داشته باشند. قبل از این که تصمیمی برای افزایش کرایه ها گرفته گردد، بعضی از رانندگان متخلف خود دست به کار شده بودند و به شیوه های مختلفی مبلغ اضافه از مردم دریافت می کردند، برای مثال به بهانه نداشتن پول خرد از پس دادن بقیه پول مردم خودداری می کردند یا کرایه بعضی جهتها را بیشتر از نرخ واقعی آن اعلام می کردند.

  • نابسامانی ادامه دارد

حال چند روزی است که مصوبه افزایش قیمت کرایه تاکسی در شهر اجرا شده، اما هنوز نابسامانی هایی در نرخ کرایه تاکسی وجود دارد. اکثر رانندگان تاکسی تعرفه را رعایت می نمایند، اما بعضی از افراد متخلف همچنان باعث آشفتگی وضعیت کرایه تاکسی هستند و این امر باعث گلایه مردم شده است. رضا شریفی مقدم یکی از شهروندان کرمانشاه است و با انتقاد از شیوه فعالیت بعضی رانندگان متخلف می گوید: از زمانی که تعرفه جدید اعمال شده بعضی رانندگان از چسباندن تعرفه کرایه ها بر شیشه تاکسی خودداری می نمایند و چون مردم آگاهی دقیقی از میزان کرایه در جهتهای متخلف ندارند، آنها نیز هر قیمتی که بخواهند می گیرند.

وی ادامه می دهد: برای مثال جهت میدان آزادی تا میدان فردوسی که یکی از پرترددترین جهتهای تاکسی در شهر کرمانشاه است، بیشترین میزان تخلف را دارد و گاهی بعضی رانندگان برای این جهت که کرایه مصوب آن 2 هزار تومان است 2300 تومان هم می گیرند. این شهروند با اشاره به این که برای بعضی جهتهای شهر کرایه های 1300 یا 2300 تومانی در نظر گرفته شده، می افزاید: بعضی از رانندگان به بهانه این که پول خرد ندارند، از پس دادن بقیه کرایه خودداری می نمایند و مبلغ 1500 یا 2500 تومان را از مسافر می گیرند. شریفی مقدم می گوید: وقتی به این رانندگان اعتراض می کنیم، هیچ نتیجه ای ندارد و فقط درگیری های روزمره ما بیشتر می گردد.

  • افزایش کرایه تاکسی

زهرا بهرامی یکی دیگر از شهروندان کرمانشاه است و با اشاره به افزایش اخیر کرایه تاکسی در شهر کرمانشاه اضافه می نماید: قبل از این که کرایه ها رسماً و قانونی گران گردد، بسیاری از رانندگان خودسرانه قیمت ها را بالا برده بودند و برای جهتهای 800 تومانی، هزار تومان کرایه می گرفتند. وی می گوید: با توجه به تعداد بسیار زیاد تاکسی ها در شهر این امکان وجود ندارد که تاکسیرانی بتواند بر تک تک تاکسی ها نظارت کند.

این شهروند با بیان این که بعضی از رانندگان تاکسی آشکارا تخلف نمی نمایند، یادآوری می نماید: آنها به بهانه نداشتن پول خرد تعرفه بیشتری از مردم می گیرند و این امر باعث شده هر روز شاهد جر و بحث و بگومگو بین مردم و رانندگان تاکسی باشیم. بهرامی اضافه می نماید: چند سال است صحبت از اجرای طرحی است که پرداخت کرایه تاکسی به صورت الکترونیکی انجام گردد تا دیگر مشکل پول خرد و... برای رانندگان تاکسی و مردم پیش نیاید و به علاوه با اجرای این طرح دیگر امکان تخلف در اخذ کرایه وجود ندارد اما هنوز خبری از اجرای آن نیست.

  • افزایش 23 درصدی کرایه تاکسی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه نیز از افزایش حدود 23 درصدی کرایه تاکسی در شهر کرمانشاه خبر می دهد و می گوید: اخذ هرگونه وجه اضافه از سوی رانندگان تخلف است. سجاد سلیمانی با اشاره به افزایش میانگین 23 درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در شهر کرمانشاه اضافه می نماید: افزایش کرایه تاکسی از دوم خرداد در شهر اجرا شد و همه رانندگان موظف به اجرای آن هستند. به گفته این مسئول، رانندگان تاکسی باید جدول تعرفه کرایه ها را مقابل شیشه و در معرض دید مسافران نصب نمایند.

  • رانندگان متخلف را معرفی کنید

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه گفت: افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر کرمانشاه بر اساس نرخ تورم معین شده است. سلیمانی با اشاره به این که هیچ راننده ای حق دریافت مبلغ و کرایه اضافه از مسافران را ندارد، از مردم می خواهد رانندگان متخلف را به تاکسیرانی معرفی نمایند. سجاد سلیمانی می افزاید: مسافران می توانند با به خاطر سپردن کد یا شماره پلاک این خودروها و تماس با شماره تلفن 38211948 شکایت خود را به واحد بازرسی و شکایت تاکسیرانی اعلام نمایند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1917

به "کرایه اضافه ای که تاکسی ها می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرایه اضافه ای که تاکسی ها می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید