کشف کارکرد باکتری فلز خوار برای حفظ محیط زیست

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ریلز تا به امروز آزمایش هایی روی باکتری های اکسترموفیل انجام داده است. این ارگانیسم ها می توانند در شرایط سخت زنده بمانند. او طی آزمایش ها متوجه شد هنگامیکه این باکتری ها گرسنه می شوند برای تغذیه خود اقدامات عجیبی انجام می دهند. نخستین تست نشان داد 2 ماه طول می کشد تا یک اکسترموفیل گرسنه میخی را بخورد.

کشف کارکرد باکتری فلز خوار برای حفظ محیط زیست

اما پس از آنکه باکتری برای مدت طولانی تری در معرض گرسنگی قرار گرفت، میخ را در 3 روز بلعید. می توان از این باکتری در صنعت استخراج معدن استفاده کرد که قابلیت بازیافت ندارد.

تست های شیمیایی و میکروبی هم نشان داده اند این باکتری برای انسان و محیط زیست خطرناک نیست. علاوه بر آن تجزیه میخ هم واسطه تجزیه گر مایع را تولید کرد که در هیدرومتالورژی به کار می رود. می توان از آن برای استخراج مس به شیوه حافظ محیط زیست استفاده کرد. به این ترتیب معدن کاوی سبز کاملاً قابل اجرا خواهد بود.

اکنون محققان مشغول تأمین سرمایه از شرکت های استخراج هستند تا تست هایی در مقیاس وسیع تر انجام دهند. آنها سعی دارند خوردن یک تیرک در میزان میانه از طریق باکتری را رصد کنند.

شیلی بزرگترین معادن مس جهان را دارد و استخراج این فلز به شدت روی محیط زیست کشور تأثیر گذاشته است. این فرایند علاوه بر آلوده کردن زمین و هوا روی آب هم تأثیر گذاشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10937

به "کشف کارکرد باکتری فلز خوار برای حفظ محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف کارکرد باکتری فلز خوار برای حفظ محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید