کفش هوشمندی که به کمک نابینایان می آید

به گزارش جعبه مهر، دانشمندان علم رایانه کفش هوشمندی ساخته اند که به نابینایان و کم بینایان کمک می کند تا از موانع دور بمانند.

کفش هوشمندی که به کمک نابینایان می آید

این کفش که InnoMake نام دارد توسط شرکت اتریشی Tec-Innovation ساخته شده و قیمت آن 2700 پوند است.

این محصول دارای حسگرهای فراصوت ضدآبی است که به بخش جلویی آن متصل شده و هنگامی که فرد به موانع نزدیک می شود لرزش و صدا ایجاد می کند. هرچه فرد بیشتر به مانع نزدیک باشد شدت لرزش ها بیشتر می شود.

این شرکت اکنون در حال کار بر روی یک دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی است تا آن را روی این کفش تعییه کند.

مارکوس رافر(Markus Raffer)، بنیانگذار شرکت Tec-Innovation که خود کم بینا است می گوید: حسگرهای فراصوت که روی بخش جلویی کفش قرار دارند می توانند موانع را تا فاصله چهار متری تشخیص دهند و سپس با لرزش به کاربر هشدار می دهند. این کفش ها به خود من کمک زیادی کرده اند.

روی هر کفش یک دستگاه حسگر قرار گرفته است و یک کابل شارژ نیز همراه آن فروخته می شود. این سیستم دو مولفه را بررسی می کند. نوع مانع و فاصله آن مخصوصا اگر جهت موانع به سمت پایین باشد مثل چاله یا پله.

رافر می گوید: هشدار مانع به تنهایی مناسب نیست بلکه باید نوع مانع تعیین شود که آیا دیوار است، پله یا یک ماشین.

نسخه تایید شده این کفش از نظر پزشکی که اکنون برای خرید در سایت شرکت موجود است، نمونه اولیه آن است.

محققان می خواهند برای تشخیص بهتر موانع به این کفش ها یک دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی اضافه کنند.

فریدریش فراوندورفر(Friedrich Fraundorfer) از دانشگاه صنعتی گراتس می گوید: ما الگوریتم های یادگیری عمیق را توسعه دادیم که می تواند پس از بررسی تصاویر دو کار اصلی و مهم انجام دهد: تعیین مناطق بدون مانع برای پیاده روی آزادانه و تشخیص نوع موانع.

شرکتTec-Innovation اکنون در حال کار برای اضافه کردن دوربین به نمونه اولیه خود است. این شرکت همچنین می خواهد داده های به دست آمده از کاربران هنگام حرکت را جمع آوری کند.

فراوندورفر اضافه کرد: اگر این داده ها را در دسترس سایر افراد قرار دهیم می تواند مانند یک نقشه راهنما به دیگران کمک کند.،ایسنا

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10203

به "کفش هوشمندی که به کمک نابینایان می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفش هوشمندی که به کمک نابینایان می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید