کنترل کرونا یک پیغام غلط به مردم است

به گزارش جعبه مهر، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای تغییر فرایند زندگی مردم و کنترل کرونا است.

کنترل کرونا یک پیغام غلط به مردم است

به گزارش گروه اجتماهی خبرنگاران، علیرضا زالی، ضمن ابراز نگرانی از افزایش میزان ترددها و سفرهای بین استانی، اظهار کرد: با وجود انجام ترددهای غیر ضروری و تفریحی در سطح شهر و افزایش مسافرت ها قطعاً با افزایش بار بیماری روبرو خواهیم بود.

وی اضافه نمود: متأسفانه کنترل و یا کاهش بار بیماری کووید 19 پیغام غلطی است که به مردم رسیده و اگر چنانچه در بعضی شهرها آمارهایی از کاهش کرونا به گوش می رسد نباید تصور کنیم که به طور کلی بیماری ریشه کن شده است.

زالی، کرونا را ویروسی فریبنده و خطرناک دانست و گفت: باید ملاحظات بهداشتی با قوت و جدیت همچنان ادامه داشته باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: در تهران 313 مورد جدید بیماری کرونا در بخش های عادی و 86 نفر نیز در بخش های ویژه بستری شده اند و 462 بیمار نیز از مجموع بیمارستان های تهران ترخیص شده اند.

وی از افزایش 1,5 درصدی آمار مبتلایان اطلاع داد و گفت: این مهم نشان دهنده شیب نسبتاً ملایم مبتلایان به کرونا است.

زالی در ادامه با اشاره به افزایش 11 درصدی بهبود یافتگان در بیمارستان های کلانشهر تهران، شرح داد: اگر چنانچه ترددهای غیر ضروری در سطح شهر افزایش یابد ممکن است با افزایش آمار روبرو شویم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ناقلین بدون علامت گروه های پرخطر انتشار بیماری محسوب می شوند، اضافه نمود: حتی در افرادی که از بیمارستان ها هم مرخص می شوند، درمان قطعی سه تا چهار هفته زمان بر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در بیماری های اپیدمیولوژیک برآورد های فراوانی مبنی بر واکنش های مختلف ویروس وجود دارد اضافه نمود: احتمال افزایش ترددها با تند شدن بار بیماری کرونا وجود دارد.

زالی از برنامه ریزی برای نحوه فعالیت ادارات و ارائه پیشنهادات برای ناوگان حمل و نقل عمومی برای کنترل و ریشه کنی کرونا در تهران اطلاع داد و اضافه نمود: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای تغییر فرایند زندگی مردم و کنترل کرونا خواهد بود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: استفاده از ظرفیت های کاری مختلف در شیفت های شب و یا بعدازظهر را راه برون رفتی برای کاهش ترددها خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5880

به "کنترل کرونا یک پیغام غلط به مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل کرونا یک پیغام غلط به مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید