کوچکترین چیزهای جهان که باور نمی کنید وجود دارند

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران: آنچه از نظر بعضی موجودات کوچک است، برای بعضی دیگر بسیار بزرگ به نظر می رسد. برای انسان کوچک می تواند هرچیزی به اندازه سلول که نمی توانیم آن را با چشم ببینیم باشد تا نسخه های مینیاتوری اشیای بزرگ که با دستمان خلق می کنیم. در این مطلب کوچکترین چیز های دنیا را که در این دو تعریف قرار می گیرند، مشاهده می کنید و شاید باور نکنید واقعی باشند.

کوچکترین چیزهای جهان که باور نمی کنید وجود دارند

کوچکترین تفنگ

تفنگ C 1 ST به اندازه یک کلید است، اما واقعا می تواند گلوله های ریزی را با سرعت 435 کیلومتر بر ساعت شلیک کند. این اسلحه اولین بار در سال 2005 ساخته شده و در آمریکا غیرقانونی است. قیمت آن 6200 دلار است.

کوچکترین بدنساز

آدیتا دو از هند تنها 84 سانتیمتر قد و 9.5 کیلوگرم وزن و رکورد کوچکترین بدنساز جهان را داشت. او تا زمان مرگش در سال 2012 این رکورد را حفظ کرد.

کوچکترین مارمولک

مارمولک کوتوله Jaragua Sphaero کوچکترین مارمولک جهان است که معمولا در پارک ملی جاراگوا در جمهوری دومینیکن یافت می گردد. این نوع مارمولک در سال 2001 کشف شد و به عنوان یک گونه در معرض انقراض معرفی گردید. طول این مارمولک 1.5 تا 2 سانتیمتر است.

کوچکترین خودرو

وزن این اتومبیل تنها 68 کیلوگرم است و کوچکترین خودرویی است که تاکنون برای استفاده خیابانی تایید شده است. Peel 50 در دهه 1960 ساخته شده و اکنون خودروی کمیابی است که 170 هزار دلار قیمت دارد.

کوچکترین اسب

وزن انیشتین از یک نوزاد هم کمتر است و کوچکترین اسب جهان است که مبتلا به دوارفیسم (کوتولگی) نیست. این اسب کوچک در سال 2010 به جهان آمده و کاملا بالغ است، اما 60 سانتیمتر ارتفاع دارد.

کوچکترین شهر

بری دروموند تنها سکنه شهر کاس در نیوزیلند است. البته او به ندرت تنها می ماند، چون گردشگران کنجکاو دائما از این شهر دیدن می نمایند. به همین دلیل دروموند یک زمین گلف کوچک و بولینگ ساخته تا گردشگران بیشتری جذب کند و از تنهایی درآید.

کوچکترین قوری

کوچکترین قوری جهان توسط وو رویشن ساخته شده و تنها 1.4 گرم وزن دارد. این قوری سرامیکی در سال 2007 ساخته و در موزه های مختلف چین نمایش داده شده است.

کوچکترین زندان

زندان سارک در جزایر شنل بین انگلستان و فرانسه، در سال 1841 به عنوان یک مدرسه دخترانه ساخته شد و در سال 1856 به زندان تبدیل شد. از آن موقع به تامین امنیت سربازان در جنگ های مختلف یاری نموده و اکنون برای نگهداری کارگران فصلی استفاده می گردد.

کوچکترین میمون

مارموزت کوتوله بومی جنگل های گرمسیری آمریکای جنوبی است و تنها 110 گرم وزن دارد. این حیوانات در سال های اخیر از شیوع بیماری رنج می برند به همین دلیل در معرض خطر قرار دارند.

کوچکترین خدمات پستی

کوچکترین خدمات پستی جهان در سانفرانسیسکو در سال 2008 و توسط لی ردموند تاسیس شده و نامه های شما را قبل از ارسال مینیاتوری می نماید. آن ها می توانند نامه ها را به چند زبان ترجمه نمایند و حتی هدایای کوچکی همراه با نامه بفرستند.

کوچکترین جانور مهره دار

محققان پاپوا گینه نو در سال 2012 قورباغه ای به اندازه 7 میلیمتر کشف کردند که کوچکترین مهره دار جهان به حساب می آید. نام این قورباغه Paedophryne amauensis است و صدایی شبیه حشرات دارد.

کوچکترین خانه

کوچکترین خانه جهان لقبی است که به یک خانه سیار سبز داده اند و می توانید آن را با قیمت شبی 55 دلار اجاره کنید. این خانه متحرک است و مجهز به اجاق گاز و توالت است، اما برق ندارد.

کوچکترین سگ

یک چی واوای ماده به نام میلی از پورتو ریکو در سال 2011 به جهان آمد که 9.65 سانتیمتر قد دارد و به عنوان کوچکترین سگ جهان ثبت شده است.

کوچکترین پارک

پارک میل اندز در پورتلند، کوچکترین پارک جهان است که قطر آن به سختی به 60 سانتیمتر می رسد. این پارک توسط دیک فاگان ساخته شد. او دید تیربرقی که بیرون محل کارش بود، برداشته شده و، چون چیزی جایگزین آن نشده، علف هرز به جای آن سبز شده است. فاگان چند گل جای تیربرق کاشت. زمانی این پارک یک استخر، مجسمه و حتی چرخ و فلک مینیاتوری هم داشت.

کوچکترین ماهی

این ماهی ها اخیرا در اندونزی کشف شده و 7.9 میلی متر طول دارند. آن ها در آب های شور زندگی می نمایند و بدن شفافی دارند. این گونه به دلیل آتش سوزی و جنگل زدایی در زیستگاهشان در معرض خطر قرار دارند.

کوچکترین مرد

چاندرا بهادر دانگی از نپال 48.26 سانتیمتر قد داشته و به عنوان کوچکترین مرد در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است. او در سال 2015 و در 75 سالگی درگذشت. بعد از آن این عنوان به خاگندرا تاپا ماگار از نپال تعلق گرفت که 66 سانتیمتر بود.

کوچکترین ایستگاه پلیس

این ایستگاه پلیس در فلوریدا یک باجه تلفن و کوچکترین ایستگاه پلیس جهان است. این ایستگاه در سال 1963 ساخته شد تا شهروندان را از استفاده از باجه تلفن های پلیس برای تماس های راه دور باز دارد و افسران را از خیس شدن هنگام تماس در باران حفظ کند. اما تاثیر چندانی نداشت.

کوچکترین نوزاد

در سال 2016 یک دختربچه در هفته 26ام بارداری، در ویتن آلمان به جهان آمد و کوچکترین نوزاد نارس جهان شد که زنده مانده است. این نوزاد 21.84 سانتیمتر قد و 220 گرم وزن داشت و 9 ماه بعد از تولدش به اندازه یک نوزاد سالم عادی شد.

کوچکترین اثرهنری

ویلارد ویگان مبتلا به خوانش پریشی و سایر اختلالات یادگیری در مدرسه پیشرفتی نداشت، اما صندلی خود را به عنوان استاد آثار هنری مینیاتوری که به سختی با چشم دیده می گردد، پیدا کرد. او زیر میکروسکوپ کار می نماید تا همه جزئیات را اجرا کند. اثر نهایی او در سوراخ سوزن جا می گردد.

کوچکترین خرس تدی

چریل موس از آفریقای جنوبی در سال 2006 کوچکترین خرس تدی جهان را ساخت. این خرس 4.5 میلیمتر است و روی ناخن انسان جا می گردد. این خرس اکنون در موزه خرس تدی در کره جنوبی قرار گرفته است.

کوچکترین ارگانیسم زنده

باکتری انگلی Mycoplasma Genitalium که در اندام های تناسلی و تنفسی نخستی سانان زندگی می نماید کوچکترین موجود زنده است که قادر به رشد و تولیدمثل مستقل است.

کوچکترین ارگانیسم غیر زنده

اگرچه هنوز بین اینکه چه چیز هایی زنده و چه چیز هایی غیرزنده هستند بحث است، اما بیشتر زیست شناسان ویروس را در دسته موجودات زنده قرار نمی دهند، چون نمی توانند خودشان تولیدمثل یا سوخت و ساز نمایند. اما ویروس می تواند کوچکتر از هر موجود زنده ای از جمه باکتری ها باشد. کوچکترین ویروس Porcine circovirus است که تنها 17 نانومتر طول دارد.

کوچکترین چیزی که با میکروسکوپ دیده می گردد

کوچکترین اشیای قابل مشاهده برای چشم انسان حدود 1 میلیمتر هستند. یعنی تحت شرایط مناسب، می توانید یک آمیب پروتئوس یا حتی تخمک انسان را ببینید. البته برای دیدن این چیز های ریز گاهی یاری میکروسکوپ ضروری است، اما هرچه میکروسکوپ قوی تر باشد به انسان یاری می نماید چیز های کوچکتری مثل ویروس یا داخل سلول ها را ببیند.

منبع: list25

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4059

به "کوچکترین چیزهای جهان که باور نمی کنید وجود دارند" امتیاز دهید

3 کاربر به "کوچکترین چیزهای جهان که باور نمی کنید وجود دارند" امتیاز داده اند | امتیاز: 1.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچکترین چیزهای جهان که باور نمی کنید وجود دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید