60 درصد سهام عدالت قابل معامله شد

به گزارش جعبه مهر، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام گفت: از امروز یک شنبه، تمام دارندگان سهام عدالت می توانند 60 درصد سهام خود را معامله نمایند.

60 درصد سهام عدالت قابل معامله شد

به گزارش گروه مالی خبرگزاری خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین فهیمی از فراهم شدن امکان فروش بخشی از سهام عدالت به روش غیر مستقیم در بورس اطلاع داد و اظهار کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی از امروز یکشنبه برای معامله به بورس وارد می شوند.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه، شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی به عنوان اولین شرکت قابل معامله در بازار سرمایه خواهد بود، اضافه کرد: این شرکت ابتدا با سرمایه 6 هزار و 100 میلیارد تومان ثبت شد و دارای 400 هزار سهام دار است.

وی ادامه داد: سرمایه فعلی این شرکت در مجموع با ارزش گذاری روز بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان است.

فهیمی با بیان اینکه به طور معمول از این شرکت سرمایه گذاری به تمام دارندگان سهام عدالت که سهام 500 هزار تومانی داشتند، 124 هزار سهم 100 تومانی تعلق یافته است، گفت: با توجه به ارزش بالای این سهام ها در بورس، به دارندگان سهام عدالت با روش غیر مستقیم توصیه می کنیم در نگهداری سهام خود کوشش نمایند.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: در حال حاضر 32 میلیون نفر دارنده روش غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت هستند.

وی اظهار کرد: از امروز تمام دارندگان سهام عدالت می توانند 60 درصد سهام خود را معامله نمایند.

فهیمی با اشاره به اینکه دارندگان روش غیر مستقیم در بورس دارای یک بازارگردان در شرکت های استانی هستند که کار معاملات آن ها را به صورت حرفه ای تر مدیریت می نماید، گفت: دارندگان سهام عدالت می توانند تمام یا درصدی از سهام خود را نزد بانک عامل که ابتدا از بانک ملی شروع شده است به عنوان وثیقه قرار داده و از سهام عدالت برای تامین نقدینگی مورد احتیاج خود با دریافت کارت اعتباری استفاده نمایند.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در خاتمه اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط درخواست مشتریان بانکی برای دریافت کارت اعتباری کاملا غیرحضوری است و از این رو سهامداران عدالت به هیچ وجه نباید به بانک مراجعه نمایند.

4127

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7568

به "60 درصد سهام عدالت قابل معامله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد سهام عدالت قابل معامله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید