شروع طرح حمایت از مدارس پایتخت با بهسازی مدارس کم برخوردار

به گزارش جعبه مهر، مدیرکل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از شروع مراحل اجرایی طرح حمایت از مدارس تهران با بهسازی و تعمیر مدارس فرسوده و کم برخوردار در ایام تابستان سال جاری اطلاع داد.

شروع طرح حمایت از مدارس پایتخت با بهسازی مدارس کم برخوردار

به گزارش جعبه مهر، مرتضی توکلی با اشاره به فعالیت بیش از 4000 مدرسه با جمعیت دانش آموزی بالغ بر یک میلیون نفر که حدود پانزده درصد از شهروندان تهرانی را شامل می گردد ، اظهار کرد: با توجه به اهمیت نقش مدارس در توسعه و تعمیق ارزش ها و هنجارهای فرهنگی در جامعه شهری و اجتماعی شدن دانش اموزان، طرح حمایت از مدارس شهر تهران در زمینه های مختلف ، یکی از سیاست های کلان شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و همچنین شهرداری تهران به شمار می رود.

مدیرکل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران توضیح داد: این طرح هر ساله بر اساس دستورالعمل مصوب کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از سال 91 ، اجرا می گردد و در امسال نیز با همکاری و تامین اعتبار از سوی مناطق 22گانه شهرداری با هزینه ای بالغ بر 300 میلیارد ریال در مدارس تحت پوشش مناطق 19گانه آموزش و پرورش شهر تهران و ناحیه 1و 2 شهرری اجرا می گردد.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی طرح حمایت از مدارس در سه سر فصل عمرانی، تجهیزی و برنامه ای، اضافه کرد: در این طرح فعالیت های عمرانی متنوع از جمله کمک به مقاوم سازی مدارس در برابر زلزله، کمک به تعمیر و نگهداری ساختمان و تأسیسات و تجهیزات مدارس، رنگ امیزی و زیباسازی بصری ، تعمیر آبخوری و سرویس های بهداشتی، بهسازی آسفالت ، ایزوگام پشت بام و... در سطح مدارس فرسوده یا نیازمند بازسازی صورت می گیرد.

به گفته توکلی، در طول امسال جهت رفاه حال دانش آموزان و کمک به ارتقای سطح آموزش مدارس، فعالیت های تجهیزی نیز در قالب محورهای فرهنگی، علمی- آموزشی، اداری، ورزشی و سلامت از سوی ادارات آموزش و مشارکت های اجتماعی مناطق 22 گانه و با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش مناطق اجرا خواهد شد.

وی تاکید نمود: در امسال به منظور ارتقای اخلاق شهروندی و آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان، 40 درصد از بودجه طرح حمایت از مدارس به اجرای برنامه های آموزشی ، فرهنگی – هنری ودر راستای ایمن سازی اجتماعی ، ارتقاء سطح فرهنگ و اخلاق شهروندی اختصاص یافته است.

وی، فعالیت های برنامه ای را شامل همکاری در برنامه های آموزشی، مناسبتی، فرهنگی و همچنین جلب مشارکت دانش اموزان در فعالیت های اجتماعی مهارت پایه عنوان نمود و اضافه کرد: جهت گیری و رویکرد قالب در فعالیت های برنامه ای کمک به توانمند سازی و ایمن سازی دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی می باشد؛ به نوعی پیشگیری اجتماعی با استفاده از ظرفیت گروه ها و پایگاه های مردم نهاد و سازمان های دولتی و غیردولتی مورد تایید آموزش و پرورش و شهرداری تهران از جمله رویکردهای جدید ما به شمارمی رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، توکلی، سقف اعتبار تخصیص یافته برای هر مدرسه در حوزه عمرانی و تجهیزی را تا 300 میلیون ریال گفت و اضافه کرد: هر ساله اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران به عنوان دبیرخانه مرکزی، شیوه نامه طرح حمایت از مدارس را تدوین و به مناطق 22گانه ابلاغ می نماید.

وی، ایجاد الگوی مدیریت واحد و عادلانه، به منظور ارائه و ارتقای سطح خدمات آموزشی،فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بهداشتی به دانش آموزان، همکاری با آموزش و پرورش در تجهیز، بهسازی، ایمن سازی وارتقای کیفیت محیطی و بازسازی مدارس و توسعه همکاری شهرداری و آموزش و پرورش به منظور آموزش حقوق و تکالیف شهروندی به دانش آموزان و فرهنگیان را از مهمترین اهداف طرح حمایت از مدارس برشمرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 179

به "شروع طرح حمایت از مدارس پایتخت با بهسازی مدارس کم برخوردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح حمایت از مدارس پایتخت با بهسازی مدارس کم برخوردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید