آلمان بر حفظ توافق هسته ای برجام تاکید نمود

به گزارش جعبه مهر به نقل از رویترز، نماینده آلمان در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل بر پایبندی کشورش به برجام تأکید کرد.

آلمان بر حفظ توافق هسته ای برجام تاکید نمود

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

وی گفت: ما سرسختانه به حفظ برجام متعهد هستیم زیر ذیل این توافق، ایران در معرض شدیدترین نظام راستی آزمایی هسته ای در جهان قرار گرفته است که آژانس بین المللی انرژی اتمی متولی انجام آن می باشد.

نماینده آلمان در ادامه ادعاهای خود گفت: ما معقتدیم برجام حفاظی ارزشمند برای اطمینان از عاری بودن ایران از سلاح های هسته ای است و ما هیچ جایگزین دوام پذیر به جای آن نداریم.

نماینده آلمان همچنین گفت: ما ساده انگار نیستیم و می دانیم که برجام تنها یکی از بخش های این جورچین است و ضروری است به فعالیت های منطقه ای ایران، برنامه موشکی و تهدیدهای آن علیه ایمنی دریانوردی هم پرداخت گردد، هرچند ما این کار را به وسیله گفت وگوی سیاسی و در صورت لزوم، تحریم های هماهنگ انجام می دهیم.

آمریکا از سال گذشته با وجود تعهدات قبلی، اما خروج یکجانبه خود را از توافق هسته ای برجام گفت. این تصمیم اما به شکاف در میان کشورهای غربی روبرو شده و کشورهای اروپایی امضاکننده برجام با انتقاد از خروج آمریکا از این توافق، بر لزوم ادامه حیات توافق هسته ای با ایران تاکید دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2779

به "آلمان بر حفظ توافق هسته ای برجام تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان بر حفظ توافق هسته ای برجام تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید