احتمال استیضاح وزیر اقتصاد در صورت عدم خلع ید مالک شرکت هفت تپه، نحوه واگذاری مشکل دارد

به گزارش جعبه مهر، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بی توجهی به لغو قرارداد شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه استیضاح وزیر را در پی دارد.

احتمال استیضاح وزیر اقتصاد در صورت عدم خلع ید مالک شرکت هفت تپه، نحوه واگذاری مشکل دارد

احمد نادری در مصاحبه با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، با اشاره به پیگیری های اجرا شده برای رفع مسائل کارگران هفت تپه، اظهار کرد: رسیدگی به مسائل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه وارد فاز جدیدی شده است.

وی با یادآوری اعلام نتایج تحقیق و تفحص دیوان محاسبات از شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، اضافه کرد: در نتیجه تحقیق و تفحص مقرر شده که واگذاری این شرکت باید لغو شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه تخلفات عدیده ای اجرا شده است، اضافه کرد: تخلفات در سه محور در واگذاری این شرکت به چشم می خورد، از این رو انتظار می رود دولت هر چه سریع تر نسبت به لغو قرارداد در این بخش اقدام کند.

نادری با اشاره به اینکه نحوه واگذاری کشت و صنعت نیشکر هفت تپه قابل قبول نبوده و به ثمن بخس، اموال بیت المال واگذار شده است، گفت: متأسفانه این شرکت به شخصی واگذار شده که اهلیت مدیریتی و امنیتی نداشته و نظارت های بعد از واگذاری نیز از سوی سازمان خصوصی سازی انجام نشده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس با بررسی های اجرا شده در خصوص خلع ید در کشت و صنعت نیشکر هفت تپه اصرار داشته است، اضافه کرد: خوشبختانه دیوان محاسبات ضرورت خلع ید در این شرکت را تایید کرده و خطاب به وزیر اقتصاد نیز این موضوع ابلاغ شده اما متأسفانه کماکان وزیر اقتصاد موضع گیری و مقاومت می کند.

وی ادامه داد: نهادهای رسمی نظارتی از جمله قوه قضائیه و همچنین سازمان بازرسی و دیوان محاسبات معتقدند که تخلف در کشت و صنعت نیشکر هفت تپه جدی است و باید خلع ید اجرا شده و لغو واگذاری در دستور کار قرار بگیرد.

نادری با بیان اینکه پرونده استیضاح وزیر اقتصاد نیز با توجه به بی توجهی های اجرا شده در دست اجراست، گفت: دولت ابایی از قربانی کردن وزرا ندارد تا به کار خود ادامه دهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه ما از حق قانونی خود استفاده خواهیم کرد، اضافه کرد: اگر وزیر اقتصاد مقاومت کند، استیضاح و برکنار خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به جوی که در مجلس وجود دارد و همچنین تعداد امضاها که رو به افزایش است، استیضاح و برکناری وزیر اقتصاد در موضوع هفت تپه دور از انتظار نیست.

4151/پ

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7469

به "احتمال استیضاح وزیر اقتصاد در صورت عدم خلع ید مالک شرکت هفت تپه، نحوه واگذاری مشکل دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال استیضاح وزیر اقتصاد در صورت عدم خلع ید مالک شرکت هفت تپه، نحوه واگذاری مشکل دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید