اقدامات جدید اینستاگرام برای مقابله با اطلاعات غلط انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش جعبه مهر، اینستاگرام برای مقابله با اطلاعات نادرست منتشرشده درباره انتخابات اخیر آمریکا، نمایش پست های جدید در صفحات هشتگ را غیرفعال می کند.

اقدامات جدید اینستاگرام برای مقابله با اطلاعات غلط انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، اینستاگرام، یکی از شبکه های اجتماعی محبو ب جهان، وظیفه هایی نیز برای سالم نگه داشتن فضای مجازی برعهده دارد. اکنون که بحث انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در شبکه های اجتماعی داغ است، توسعه دهندگان اینستاگرام تصمیم گرفته اند برای جلوگیری از انتشار هرگونه اطلاعات نادرست اقداماتی انجام دهند.

براساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، اینستاگرام گام جدیدی برای جلوگیری از گسترش اطلاعات غلط پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برمی دارد. این شرکت گفته است موقتا نمایش پست های جدید (Recent) در صفحات هشتگ را غیرفعال می کند. اینستاگرام دلیل این کار را کاهش لحظه ای انتشار محتوای بالقوه مضر در انتخابات اعلام نموده است.

گذشته ثابت کرده است که اینستاگرام در برخورد با نظریه های توطئه و اطلاعات غلط کُندتر از فیسبوک عمل می کند. حتی در برخی مواقع، دیده شده است که برخی افراد از این بستر در زمان انتخابات برای انتشار اطلاعات نادرست نیز استفاده کرده اند؛ اما گویا این بار اینستاگرام تصمیم قطعی برای بررسی اطلاعات منتشر شده در پلتفرم خود گرفته است. همچنین، سیاست های مرتبط با بررسی حقیقت اطلاعات منتشر شده کاربران اکنون کاملا با فیسبوک مطابقت داده می شود و همین مسئله به اینستاگرام برای رسیدن به هدفش یاری خواهد رساند.

این تغییر در حالی است که فیسبوک اقدامات تهاجمی تری برای آماده سازی بسترش برای انتخابات نامشخص انجام می دهد. مقام های این شرکت گفته اند که نتیجه این انتخابات یا اطلاعات نادرستی که درباره اش منتشر می شود، می تواند به خشونت یا ناآرامی های داخلی منجر شود. این شرکت سیاست های خود در زمینه محدود کردن تبلیغات سیاسی در هفته قبل از روز انتخابات را به روز کرده است و پس از اتمام رأی گیری، همه تبلیغات سیاسی را ممنوع خواهد کرد.

همچنین، فیسبوک اعلام نموده است برای شرایط خاصی نیز برنامه دارد که برخی از نامزدها ممکن است به وجود آورند. به گفته این شرکت، اگر نامزدی بخواهد زودتر از زمان تعیین شده پیروزی اش را اعلام یا به نتایج انتخابات اعتراض کند، برنامه های یادشده را در پلتفرم خود عملی می کند.

روز پنجشنبه مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، گفت که بابت اتفاق های احتمالی بعد از روز انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا نگران است. زاکربرگ اعلام نمود:

نگرانم؛ زیرا با اختلاف میان ملت ما و نتایج نهایی که ممکن است چند روز یا هفته طول بکشد، خطر ناآرامی های داخلی در سراسر کشور وجود دارد. باتوجه به این مسئله، شرکت هایی مانند ما باید برنامه هایی فراتر از گذشته داشته باشیم.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8023

به "اقدامات جدید اینستاگرام برای مقابله با اطلاعات غلط انتخابات ریاست جمهوری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات جدید اینستاگرام برای مقابله با اطلاعات غلط انتخابات ریاست جمهوری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید