حذف آگهی های سیاسی در فیسبوک

به گزارش جعبه مهر، این شرکت گفته است که در نظر دارد این امکانات را ظرف چند هفته آینده در اختیار کاربران در ایالات متحده قرار دهد و پس از آن به تدریج آن را تا پاییز سال جاری در کشور های دیگر نیز به جریان بیندازد

حذف آگهی های سیاسی در فیسبوک

مارک زاکربرگ آمریکایی های واجد شرایط را تشویق به رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کرد

مارک زاکربرگ، رئیس فیسبوک، گفته است که در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در سال جاری، کاربران خواهند توانست پیام ها و آگهی های سیاسی را مسدود کنند. زاکربرگ در مقاله ای که برای روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی نوشته همچنین ابراز امیدواری کرده است که بتواند به چهار میلیون آمریکایی کمک کند تا به عنوان رای اولی در این انتخابات ثبت نام کنند.

از فیسبوک انتقاد می شود که اجازه درج آگهی هایی را از سوی سیاستمداران می دهد که گاه شامل اطلاعات نادرست است. توییتر در ماه اکتبر سال گذشته انتشار آگهی های سیاسی را ممنوع کرد.

مارک زاکربرگ در مقاله خود نوشته است: به کسانی که پیشاپیش تصمیم خود را در مورد رای در این انتخابات گرفته اند می گویم که خواسته شما را شنیدیم - بنابراین امکاناتی را در فیسبوک قرار داده ایم که با استفاده از آن ها بتوانید آگهی های سیاسی را خاموش کنید.

فیسبوک و اینستاگرام، وابسته به آن، به کاربران اجازه خواهند داد که با استفاده از امکانات جدید نصب شده در این شبکه ها بتوانند هنگام ظاهر شدن آگهی های سیاسی آن ها را مسدود کنند. کاربرانی که آگهی های سیاسی را مسدود کرده اند خواهند توانست در صورت ظاهرشدن مجدد، این موارد را به این شبکه ها گزارش کنند.

امکانات جدید از امروز به کار می افتد و به کاربران امکان می دهد تا آگهی های سیاسی، انتخاباتی و مربوط به موضوعات اجتماعی منتشر شده از سوی نامزد های انتخاباتی یا سازمان ها را مسدود کنند.

این شرکت گفته است که در نظر دارد این امکانات را ظرف چند هفته آینده در اختیار کاربران در ایالات متحده قرار دهد و پس از آن به تدریج آن را تا پاییز سال جاری در کشور های دیگر نیز به جریان بیندازد. زاکربرگ در ادامه مقاله خود آمریکایی های واجد شرایط رای دهی را تشویق کرده است برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر ثبت نام کنند.

او نوشته است: رای دادن صدای شماست. رای دادن مهمترین نماد دموکراسی و بهترین راه برای مطالبه پاسخگویی رهبران ماست و امکان می دهد به موضوعاتی بپردازیم که کشورمان گرفتار آنهاست.

به اعتقاد من فسبوک این مسئولیت را دارد که نه تنها از محدود شدن حق جلوگیری کند -وضعیتی که به شکلی نامتناسب در مورد جمعیت رنگین پوستان مصداق دارد - بلکه باید فعالانه از مشارکت آگاهانه در انتخابات، ثبت نام برای رای دادن و حضور در مراکز اخذ رای حمایت کند.

به عنوان بخشی از این برنامه، این شبکه از اوایل ماه ژوئیه امکاناتی را به نام مرکز اطلاع رسانی رای دهی در بالای صفحات فیسبوک و اینستاگرام کاربران آمریکایی قرار خواهد داد. آنان از این طریق به اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام برای رای دادن و جزئیات رای پستی دست می یابند.

فیسبوک گفته است که اطلاعات قابل اعتماد منتشرشده از سوی مراکز انتخاباتی ملی و ایالتی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. این شرکت تخمین می زند که تا روز 3 نوامبر این اطلاعات در دسترس 160 میلیون آمریکایی قرار خواهد داشت.

با آماده شدن صحنه سیاسی آمریکا برای مبارزات انتخاباتی، شرکت های رسانه اجتماعی در مرکز جنجال های سیاسی قرار داشته اند. ماه گذشته زاکربرگ به خاطر انتشار پست هایی از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هدف انتقاد قرار گرفت، از جمله پستی که توییتر به خاطر اطلاعات گمراه کننده درباره آن هشدار داده بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6476

به "حذف آگهی های سیاسی در فیسبوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف آگهی های سیاسی در فیسبوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید