بسته مالی 60 میلیونی برای طرح های پسادکتری فناورانه

به گزارش جعبه مهر، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از انتشار فراخوانی برای جذب ایده های فناورانه برای حل چالش های یکی از گروه های صنعتی فعال در حوزه تایرسازی خبر داد و گفت: این طرح در قالب طرح پسادکتری فناورانه اجرایی می شود.

بسته مالی 60 میلیونی برای طرح های پسادکتری فناورانه

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، ایمان افتخاری در نشست خبری امروز با بیان اینکه در یک سال اخیر در دو بعد حمایت از فارغ التحصیلان جوان و ارتباط دانشگاه با صنعت فعالیت کردیم، اضافه کرد: یکی از مسائل جدی کشور، عدم مشارکت پژوهشگران با مسایل و چالش های جدی صنعت است و بسیاری از نهادهای کشور با این چالش روبرو هستند؛ از این رو بر خود لازم دیدیم در این زمینه اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه در این زمینه برنامه های متعددی را طراحی کردیم، گفت: برنامه پسا فناورانه، از جمله این برنامه های صندوق است که در سال گذشته بالغ بر 250 نفر از این برنامه بهره مند شدند، ضمن آنکه برنامه های دیگری با بنیاد ملی نخبگان و 13 دانشگاه برتر اجرایی کردیم.

افتخاری با اشاره به جزئیات برنامه پسا فناورانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، اظهار کرد: مسائلی که به عنوان چالش صنایع مطرح می شود، باید مسائل واقعی باشند که با آن درگیر هستند. بر این اساس در قالب این برنامه چالش های صنایع در قالب فراخوانی مطرح می شود و طرح های پژوهشی محققان نیز در راستای این مسائل ارائه می شود.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران خاطر نشان کرد: طرح های ارسالی به مراجع ارزیابی کننده ارسال می شود و در صورت پذیرش کاربردی خواهند شد.

وی شرح داد: اجرای چنین طرحی نیازمند همت جدی داشت که ما در این زمینه اقدام کردیم.

به گفته افتخاری، در حال حاضر همکاری با یکی از شرکت های فعال در حوزه لاستیک سازی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس این همکاری ها از سوی این گروه صنعتی 60 فراخوان تهیه شده و اقدام به جذب طرح های پسا فناورانه خواهد شد. این طرح ها در سامانه ای ثبت می شوند تا در مراحل ارزیابی قرار بگیرند.

افتخاری اضافه کرد: با این اقدام فضای مناسبی برای همکاری صنعت و دانشگاه شکل می گیرد.

وی اضافه کرد: برنامه پسادکتری فناورانه بر اساس استانداردهای صندوق و طرف مقابل اجرایی می شود و بر اساس آن بسته های اقتصادی36 تا60 میلیون تومانی برای هر طرح فناورانه در طول یکسال در نظر گرفته شده است.

به گفته رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، از میان 60 پروپوزال ارائه شده در طرح پسا دکتری فناورانه، 30 پروپوزال پس از داوری مورد پذیرش قرار می گیرد، ضمن آنکه مالکیت فکری این طرح ها در اختیار شرکت قرار می گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6197

به "بسته مالی 60 میلیونی برای طرح های پسادکتری فناورانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته مالی 60 میلیونی برای طرح های پسادکتری فناورانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید