تانکرهای LNG بدون مشتری ماندند

به گزارش جعبه مهر، چهار تانکر LNG به مقصد شمال آسیا در پی شیوع ویروس کرونا در چین که تقاضای این کشور را به شدت کاهش داده است، مجبور شدند تغییر مقصد داده یا جهت جدیدی را در پیش بگیرند.

تانکرهای LNG بدون مشتری ماندند

به گزارش خبرنگاران، ربکا شیا، تحلیلگر LNG در شرکت اطلاعاتی کپلر به رویترز گفت: 15 تانکر دیگر هم در سطح جهانی به عنوان مخزن شناور تعیین شده اند که 11 فروند آنها در سراسر آسیا پراکنده شده اند.

ویروس کرونا تا به امروز بیش از 60 هزار نفر را مبتلا کرده و تاثیر شدیدی روی تقاضا برای انواع انرژی داشته و بازار LNG که پیش از این به دلیل دمای گرم تر هوا با افت قیمتها روبرو شده بود را دچار ضعف بیشتری کرده است.

شرکت CNOOC که بزرگترین خریدار گاز در چین است، در پی شیوع کرونا شرایط اضطراری اعلام کرده و قراردادهایش با سه تامین کننده را به حال تعلیق درآورده است.

در نتیجه شرایط اخیر، قیمتها به شدت افت کرده و شرکتها را واداشته است به دنبال خریداران دیگری برای این محموله ها باشند.

از میان چهار تانکر LNG، سه محموله LNG در قطر و یک محموله در عمان بارگیری شده بودند و در ابتدا خاور دور را به عنوان مقصد خود تعیین کرده بودند. اکنون دو تانکر به پایانه ساوت هوک در انگلیس رسیده اند و یکی دیگر در خلیج عمان بوده و به سوی خلیج فارس برمی گردد.

وزیر انرژی قطر اعلام کرده که شرکتهای انرژی این کشور سرگرم رسیدگی به درخواستها و تغییر برنامه یا تغییر مقصد محموله های نفت و گاز هستند که قرار بوده است به چین ارسال شوند.

شرکت کپلر تانکرهایی را به عنوان مخزن شناور طبقه بندی می کند که بیش از پنج روز از زمان بارگیری محموله آنها گذشته و به مدت طولانی با سرعت پایینی در حرکت هستند.

بر اساس گزارش رویترز، تا پیش از شیوع ویروس کرونا مشاهده تانکرهای شناور LNG در این وقت از سال غیرمعمول بود.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4729

به "تانکرهای LNG بدون مشتری ماندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تانکرهای LNG بدون مشتری ماندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید