تماس وزیر دفاع آمریکا با همتای افغانستانی درباره خروج واشنگتن

به گزارش جعبه مهر، پنتاگون در بیانیه ای اعلام نمود، وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با همتای افغانستانی خود، با او درباره مسائلی از قبیل خروج نیروهای نظامی واشنگتن صحبت نموده است.

تماس وزیر دفاع آمریکا با همتای افغانستانی درباره خروج واشنگتن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تقریبا همزمان با انتشار خبرها درباره خروج نیروهای آمریکایی از عظیم ترین پایگاه نظامی در افغانستان، وزیر دفاع دولت جو بایدن با همتای افغانستانی تماس تلفنی برقرار کرد.

پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در صفحه اینترنتی خود بیانیه ای درباره تماس تلفنی لوید استین وزیر دفاع آمریکا با همتای افغانستاتی خود اطلاع داد.

در این بیانیه آمده است: لوید آستین وزیر دفاع با بسم الله محمدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی افغانستان صحبت کرد و به او انتخابش به اسم وزیر دفاع را تبریک گفت. وزیر (دفاع آمریکا) آستین تاکید نمود که وزارت دفاع (آمریکا) کاملا متعهد و پایبند به امنیت و ثبات افغانستان است و عمیقا به ثبات و امنیت افغانستان و کوشش برای حصول به یک راهکار مبتنی بر مذاکره برای خاتمه دادن به این جنگ پایبند است.

بنا بر اعلام وزارت دفاع آمریکا، لوید آستین در تماس تلفنی با بسم الله محمدی ضمن صحبت درباره خروج نیروهای نظامی واشنگتن از افغانستان، یک بار دیگر بر تعهد ایالات متحده به نیروهای امنیتی و ملی افغانستان تاکید نمود.

در بیانیه پنتاگون تصریح شد: محمدی وزیر (دفاع افغانستان) از حمایت مستمر ایالات متحده از نیروهای امنیتی و مردم افغانستان قدردانی کرد. هر دو (آستین و محمدی) به فداکاری های مشترک نیروهای ایالات متحده و افغانستان از جمله در حملات اخیر طالبان به نیروهای امنیتی و ملی افغانستان اذعان کردند. آستین وزیر (دفاع آمریکا) درباره قصد ایالات متحده برای انتقال به یک رابطه تازه با افغانستان و با نیروهای افغانستانی شفاف سازی کرد، روابطی که همچنان به دولت افغانستان یاری می نماید تا مسئولیت های خود را در قبال شهروندان خود انجام دهد.

ساعتی قبل از تماس تلفنی وزیر دفاع دولت جو بایدن با همتای افغانستانی، رسانه های آمریکایی از خروج همه نیروهای این کشور از پایگاه هوایی بگرام، عظیم ترین پایگاه نظامی واشنگتن و نیروهای خارجی مستقر در افغانستان اطلاع دادند.

مقام های دولت افغانستان روز آدینه (امروز) درباره تماس تلفنی لوید آستین با وزیر دفاع آمریکا با بسم الله محمدی بیانیه صادر کردند.

طبق روایت کابل، وزیر دفاع آمریکا در این تماس تلفنی افزایش سطح خشونت ها از سوی طالبان را نگران کننده دانست و بر اهمیت استفاده از فرصت مذاکرات و گفتگوهای صلح برای دست یافتن به صلح دائمی در افغانستان تاکید نمود.

به گفته وزارت دفاع افغانستان بسم الله محمدی سرپرست این وزارتخانه و لوید آستین همتای آمریکایی پیرامون همکاری های نظامی و راهبردی میان افغانستان و آمریکا رایزنی کردند (جزئیات بیشتر).

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10504

به "تماس وزیر دفاع آمریکا با همتای افغانستانی درباره خروج واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس وزیر دفاع آمریکا با همتای افغانستانی درباره خروج واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید